×

Mozbar چیست

4.5/5 - (4 امتیاز)

در این سری از مقاله های آشنایی با ابزارهای سئو،‌ به بررسی این موضوع که Mozbar چیست و چه کمکی به ما میکند میپردازیم. سایت moz توسط Rand Fishkin در سال ۲۰۰۹ راه اندازی شد و تا کنون بیش از ۶۰۰ هزار نفر از ابزارها و خدمات آن استفاده میکنند. همچنین در سال ۲۰۱۹ در میان ۱۰ سایت برتر در زمینه SEO انتخاب شد.

این ابزار در قالب یک Extension برای مرورگر کروم قابل استفاده میباشد. پس از نصب باید وارد حساب کاربری خود در سایت moz.com شوید،‌ اگر حسب کاربری ندارید، باید یک حساب جدید ایجاد کنید. بعد از راه اندازی میتوانید تم آن را انتخاب کنید. این ابزار به دو صورت رایگان و نسخه پولی عرضه میشود که ما در این مطلب نسخه رایگان آن را شرح میدهیم تا همگان بتوانند از آن استفاده کنند.

کاربرد افزونه Mozbar در سئو

اگر همه چیز به درستی پیش رفته باشد با تصویری همانند شکل زیر در صفحات خود روبرو میشوید. در نسخه رایگان تنها Domain Authority، Page Authority امتیاز اسپم و لینکهای ورودی نمایش داده میشوند. اینها اطلاعاتی ساده و در عین حال بسیار کارامد برای لینک سازی هستند.

معرفی ابزار Mozbar

اعتبار دامنه و اعتبار صفحه در Mozbar

کاربرد اعتبار دامنه در Mozbar چیست

سیستم تعیین نمره اعتبار دامنه و صفحه برای اولین بار توسط سایت Moz ایجاد شد، افزونه Mozbar نیز از موتور تعیین نمره دامنه بهره برده است. همانطور که میدانید،‌ اعتبار دامنه سایت به عوامل مختلفی از جمله لینک سازی، محتوا، میزان بانس ریت و .. بستگی دارد. این موتور، درواقع دیدگاه گوگل را نسبت به دامین سایت بیان میکند. این سیستم یک عدد از بین ۰ تا ۱۰۰ را در نظر میگیرد که تقریبا بیانگر نمره سایت شما از نظر بات گوگل است. ملاکهای زیادی برای افزایش دامین اتوریتی سایت وجود دارند که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید مقاله دامین اتوریتی سایت را مشاهده کنید.

لینک سازی بهینه با افزونه Mozbar

مهمترین کاربرد افزونه Mozbar راهنمایی شما برای تجزیه و تحلیل یک سایت است. در نگاه اول وقتی مشاهده میکنید که اعتبار صفحه یک سایت نمره پایینی دارد، در می یابید که گزینه مناسبی برای لینک سازی نیست. همینطور یک درک کلی از حالت وبسایت و رعایت استانداردها در آن پیدا خواهید کرد. از دیگر فاکتورهای مهم این بخش میتوان به تعداد بک لینکهای صفحه موردنظرتان اشاره کرد. با یک نگاه کلی میتوانید متوجه شوید که آیا کاربران فضای مجازی محتوای این صفحه را ارزشمند دانسته و آن را به اشتراک گذاشته اند ؟!

الگوریتمهای این افزونه هر ماه اپدیت خواهند شد و بر اساس تجارب متخصصان سئو تولید شده اند، بدین ترتیب میتوان تا حدود زیادی بر این اعداد و ارقام اعتماد کرد.

افزایش سئو با ابزار Mozbar

یکی دیگر از مهمترین بخشهای این افزونه، Spam Score آن میباشد. این قسمت سایت شما را بر اساس معیارهای مختلفی بررسی کرده و درصدی مشخص برای سایتتان درنظر میگیرد. این معیارها میتوانند لینک سازی مخرب و بی ارزش، محتوای کپی، استفاده از برخی تکنیک های کلاه سیاه و … باشند. هرچه وبسایت شما در تولید محتوا و لینک بیلدینگ ضعیف تر عمل کند امتیاز اسپم بیشتری دریافت خواهد کرد.

برای نصب Mozbar بر روی مرورگر خود کافیست به این لینک مراجعه کنید.

برچسب ها :