×

پنهان کاری در سئو

5/5 - (3 امتیاز)

پنهان کاری در سئو یا Cloaking یکی از تکنیک های کلاه سیاه در سئو است. در این تکنیک محتوایی که به بات های گوگل نمایش داده می شود ویرایش شده و با محتوایی که کاربر مشاهده می کند تفاوت دارد. به این صورت که وقتی کاربر وارد صفحه می شود، محتوای آن صفحه را مشاهده می کند. در حقیقت، دو نسخه از یک محتوا وجود دارد که یکی به بات گوگل و دیگری به کاربر نمایش داده می شود. اما ربات های گوگل امروزه هوشمندتر از گذشته هستند و مطمئنا هر دو محتوا را شناسایی می کنند.

الگوریتم گوگل این روش را تشخیص داده و سایت مورد نظر را جریمه می کند. روش پنهان کردن محتوا در سئو امروزه دیگر کاربردی ندارد یقینا تاثیر منفی بر رتبه های سایت شما خواهد گذاشت.

آیا واقعا به پنهان کاری محتوا نیاز داریم؟

خیر !

پنهان کاری در سئو لزومی ندارد!

پیشنهاد میکنیم که از فکر ترفندها و تکنیک های کلاه سیاه به ویژه مخفی کردن متن در سایت، بیرون بیایید. بهتر است طبق یک برنامه ریزی اساسی محتوای ارزشمندی برای کاربران سایت ایجاد نمایید. گوگل دقیقا همان چیزی را می خواهد که کاربران نیاز دارند و این اصلا پیچیده نیست. شما تنها با ارزش قائل شدن به تجربه کاربری می توانید رتبه ها را بهتر و بهتر کنید!

برای این کار تنها کافیست خود را جای کاربر قرار داده و تصور کنید که فردی با جستجوی کلمه کلیدی هدف شما به دنبال چه اطلاعاتی می گردد. حال پاسخ سوال های احتمالی که در ذهن مخاطب است را جمع آوری کرده و محتوای آن صفحه را آماده کنید.

برای یافتن موضوعات داغ که اکثر مخاطبین آنها را جستجو می کنند می توانید از ابزار Google Trends استفاده کنید. (‌ گوگل ترندز چیست ؟‌ )

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.