×

راهنمای محلی گوگل (Google Local Guide)

4.8/5 - (5 امتیاز)

لوکال گاید گوگل برای مشارکت در گوگل مپ شناخته می‌شود. در این مقاله از وبسایت سرچ لند سعی داریم تا نحوه پیوستن به برنامه لوکال گاید و نحوه کسب امتیاز و نشان را به شما عزیزان توضیح دهیم.

به صورت کلی گوگل به جامعه ای از داوطلبان اختصاصی در سراسر جهان وابسته است تا هم جستجو کنند و هم نقشه ها را به روز رسانی کنند. به این صورت که با اطلاعات فعلی درباره مشاغل، مکان ها و جاذبه های محلی، نقشه ها و اطلاعات را به روز نگه دارند. در نهایت به این داوطلبان، راهنماهای محلی گوگل گفته می‌شود.

وقتی از یک شهر جدید بازدید کرده و اطلاعات هتل‌ها و رستوران‌ها را جستجو می‌کنید، به احتمال زیاد گوگل لوکال گاید اطلاعاتی را که برای تصمیم‌گیری های درست، نیاز دارید به شما ارائه می‌کند.

این راهنما های محلی نظرات، عکس‌ها، ویدیوها و موارد دیگر را برای جستجوگران ارائه می‌دهند. البته ناگفته نماند که این افراد بابت، محتوایی که تولید می‌کنند نیز جوایز مجازی از گوگل دریافت می‌کنند.

راهنمای محلی گوگل

در واقع میتوان اینگونه بیان کرد که گوگل برنامه Local Guides را برای تشویق افراد عادی ایجاد کرد تا برای به روز نگه داشتن نقشه گوگل، کمک کنند. از راهنمایان محلی نیز خواسته می شود تا اطلاعات ارائه شده توسط مشاغل را تأیید کنند.

توجه کنید که هر کسی واجد شرایط پیوستن به برنامه لوکال گاید باشد و یا در حال حاضر نظرات خود را در Google Maps ارائه کرده باشد، ممکن است از طرف گوگل به رسمیت شناخته شود. این مقاله به این موضوع می‌پردازد که برنامه لوکال گاید گوگل چیست، چگونه به راهنما های محلی گوگل بپیوندیم، و چه نوع امتیازاتی می‌توان از آن کسب کرد.

برنامه راهنمای محلی گوگل چیست؟

برنامه راهنمای محلی Google یک سیستم بازی‌سازی شده است که به کاربران برای مشارکت در گوگل مپ و پروفایل های تجاری پاداش می‌دهد.

به این صورت که به عنوان یک راهنمای محلی، برای هر مشارکت، امتیاز کسب می‌کنید. پس از جمع آوری تعداد مشخصی از امتیازات، می توانید به سطح جدیدی از برنامه بروید و نشان های جدید را باز کنید.

وقتی نظری می‌نویسید یا به سؤالات پاسخ می‌دهید، نشان شما در کنار نامتان در گوگل مپ نمایش داده می‌شود. بنابراین همه شما را به عنوان یک متخصص محلی می‌شناسند.

برای افزایش رتبه در گوگل مپ، حتما این مقاله آموزشی را بخوانید.

برنامه راهنما های محلی گوگل به شما این امکان را می‌دهد که دانش خود را در مورد یک مکان یا نقطه از طریق گوگل مپ با جهان به اشتراک بگذارید تا به افراد دیگری که از مکان ها یا نقاط مشترک بازدید می‌کنند یا می‌خواهند بازدید کنند کمک کنید. این مکان ها شامل نقاط گردشگری (مانند پارک ها، موزه ها، بناهای تاریخی، مکان های مذهبی و …) بیمارستان ها، هتل ها، مغازه ها، اداره ها، مراکز خرید، صنایع یا هر مکانی است که عموم نیاز به دسترسی دارند.

سطوح جدید و کسب امتیاز در گوگل مپ

گوگل مپ به افراد این امکان را می‌دهد تا از طریق برنامه راهنمای محلی، به عضویت یک جامعه جهانی درآیند. اعضای انجمن، دانش خود را به عنوان محتوا در Google Map با دیگران تقسیم می‌کنند و در ازای آن، عضو به عنوان امتیاز، سطوح، و نشان‌های راهنمای محلی به شرح زیر پاداش می‌گیرد:

 • نوشتن نظرات: 10 امتیاز
 • برای بیش از 200 شخصیت نظر و دیدگاه بنویسید: 20 امتیاز
 • به یک کسب و کار امتیاز دهید: 1 امتیاز
 • آپلود عکس: 5 امتیاز
 • یک عکس را تگ کنید: 3 امتیاز
 • آپلود یک ویدیو: 7 امتیاز (این ویژگی اخیراً اضافه شده است)
 • پاسخ به پرسش و پاسخ: 3 امتیاز
 • ویرایش اطلاعات: 5 امتیاز
 • اضافه کردن یک مکان جدید به نقشه: 15 امتیاز (مشروط به تایید)
 • یک جاده اضافه کنید: 15 امتیاز
 • بررسی نکات ارائه شده توسط دیگران: 1 امتیاز
 • انتشار یک لیست مطلوب: 10 امتیاز
 • در مورد گزینه های موجود در لیست، شرحی بنویسید: 5 امتیاز

با کسب امتیاز در لوکال گاید، می‌توانید به سطوح بالاتری بروید. در سطح چهار و بالاتر، یک نشان دریافت می‌کنید که وقتی نام شما در Google Maps ظاهر می‌شود، این نشان نیز در کنار نام شما، به نمایش در می‌آید.

سطوح برنامه لوکال گاید

کسب امتیاز بیشتر در گوگل مپ منجر به دستیابی به سطوح بالاتر از سطح 1 تا سطح 10 می‌شود. پس از رسیدن راهنمای محلی به سطح 4، نشان ها به عکس پروفایل پیوست می‌شوند. علاوه بر این، پیشنهاداتی وجود خواهد داشت که توسط راهنما های محلی سطوح بالاتر قابل ارائه هستند. تصویر ارائه شده در زیر توضیح می‌دهد که چگونه لوکال گاید های گوگل می‌توانند به سطوح مختلفی دست یابند و در حین مشارکت محتوا در سطح های گوگل مپ، امتیاز بالاتری کسب کنند.

همانطور که گفتیم سطح 6 تا سطح 10 لوکال گاید گوگل قبلاً در دسترس نبوده، اما اکنون توسط Google اضافه شده تا اطلاعات بیشتری از راهنما های محلی وجود داشته باشد.

سطوح برنامه لوکال گاید

در گذشته، گوگل برای راهنماهای محلی سطح بالا، پاداش هایی مانند فضای ذخیره سازی ابری رایگان و تخفیف در فروشگاه Google Play ارائه می‌کرد. با رشد برنامه، گوگل به تدریج موارد اضافی را حذف کرد و اکنون فقط نشان ها را ارائه می‌دهد. Local Guides گهگاه به ویژگی‌های جدید Google، دسترسی زودهنگام دریافت می‌کنند، اگرچه هیچ وعده‌ای نیز در این مورد به آنها داده نشده است.

نحوه افزودن یا اشتراک گذاری ویدیوها در گوگل مپ

این ویژگی جدید به گوگل لوکال گاید اجازه می‌دهد ویدیو ها را مستقیماً از تلفن Android خود به اشتراک بگذارند یا اضافه کنند، و یا ویدیوهایی که قبلاً گرفته‌اند آپلود کنند. برای افزودن ویدیوها به نظرات موجود، روی ویرایش یک نظر، ضربه بزنید. سپس روی نماد افزودن عکس ضربه زده و پس از فوکوس کردن دوربین خود در جایی که می‌خواهید نشان دهید، حدود 10 ثانیه دکمه ضبط را فشار دهید.

نوع ویدیوهای توصیه شده توسط GOOGLE

فضا، نمای بیرونی، ویژگی‌های محصولات و خدمات (بهتر است که هر محصول و خدمات ویدیوی جداگانه ضبط کند)، غذا و نوشیدنی از جمله ظروف (در اینجا نیز هر کالا یا غذا ویدیوهای جداگانه دریافت می‌کند) و در نهایت، نظرات شخصی به عنوان فیلمبردار.

چگونه به برنامه لوکال گاید گوگل بپیوندیم

ابتدا به صفحه ثبت نام لوکال گاید رفته و Get Started را انتخاب کنید.

ثبت نام در لوکال گاید

سپس نام شهر خود را وارد کرده و بعد از زدن تیک گزینه های زیر، Become a Local Guide را انتخاب کنید. به همین راحتی شما به عنوان یک لوکال گاید شناخته شده و در صفحه جدید امتیاز های شما نشان داده می‌شوند. از حالا به بعد میتوانید با توجه به نکاتی که به آنها اشاره کردیم، با مشارکت در Google Maps امتیاز کسب کنید.

لوکال گاید گوگل کیست

در داشبورد، مانند آنچه در تصویر بالا نشان داده شده است، می توانید امتیازات خود را پیگیری کرده و به سمت سطح بعدی پیشرفت کنید. اگر به Google اجازه دهید سابقه موقعیت مکانی (لوکیشن) شما را مشاهده کند، توصیه‌هایی درباره مکان‌ها، برای بازبینی براساس جایی که خضور داشته اید، دریافت خواهید کرد.

با این حال، برای شرکت در برنامه راهنما های محلی، لازم نیست لوکیشن خود را روشن کنید. همیشه می توانید مکان ها را به صورت دستی جستجو کرده و در آنها مشارکت داشته باشید.

مطالب مشابه:

چطور سئو محلی بدون هیچ هزینه ای به کسب و کار ما کمک میکند ؟

سوالات متداول

با کسب امتیاز در گوگل مپ می‌توانید به بالاترین سطح Local Guide که لول 10 است، برسید. در گذشته تنها 5 سطح وجود داشت. اما امروزه گوگل برای ایجاد رقابت و همچنین شوق بیشتر بین افراد علاقه‌مند، لول 6 تا 10 را اضافه کرده است.
هنگامی که برای یک راهنمای محلی ثبت نام می‌کنید، می‌توانید در تولید محتوای Google Maps مشارکت کنید و در صورت انتشار، امتیاز دریافت کنید. برای افزایش سطح خود، باید امتیاز جمع کنید تا از مزایای Local Guide بهره‌مند شوید.
بله، متاسفانه حتما بسیاری از افراد حداقل یک بار تجربه خواندن یک نظر دروغ در بین نظرات یک مکان یا کسب و کار را خوانده‌اند. این مورد می‌تواند برای برندهایی که به سایت‌های بررسی شخص ثالث مانند Google Maps، برای جذب مشتریان جدید متکی هستند، یک مشکل واقعی باشد. در Google، هر کسی می‌تواند یک نظر جعلی بنویسد که بلافاصله پس از ارسال، عمومی می‌شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

headset مشاوره رایگان