×

قوانین لینک سازی سئو

5/5 - (1 امتیاز)

قوانین لینک سازی سئو : به نظرتان روش لینک سازی شما روش درستی است ؟ یا هنوز در حال استفاده از روش های قدیمی هستید ؟ در این بخش از Whiteoard تاکتیک صحیح لینک سازی را بررسی میکنیم. بر هیچکس اهمیت لینک سازی در گوگل پوشیده نیست اما کمی سردرگمی وجود دارد که چطور میتوان به روش درستی لینک سازی انجام داد.

باید های قوانین لینک سازی چیست ؟

ارزش لینک را تعیین کنید. جدا از رتبه بندی، این لینک ها چه ارزشی را برای سایت شما فراهم می آورد.

لیست های محلی (Local Listing) هنوز عملکرد خیلی خوبی دارند. ثبت مشاغل محلی در پلتفرم های مختلف، سرویس هایی مانند Moz local یا Yext می توانند کمی سریعتر عمل کنند. این پلتفرم ها تمایل دارند به گوگل اثبات کنند واقعا این مشاغل در محل های مورد نظر واقع شده اند. اطلاعاتی همچون معرفی کسب و کار، نام کسب و کار، شماره تلفن به جستجوگران ارائه میدهد.

البته این سرویس های MOZ local و Yext پلتفرم های انگلیسی هستند و باید برای کسب و کارهای محلی ایرانی از بین سایت های داخلی سایت مناسبی را انتخاب کنید.

اما موضوعی که به آن کمتر پرداخته میشود این است که گوگل برخی از این لیست های محلی را اصلا ایندکس نمیکند. برای مثال سایت Yellowpages.com روزانه هزاران لیست منتشر میکند، چرا گوگل باید این لیست ها را ایندکس کند ؟

بنابراین اگر شما در حال ثبت در لیست ها هستید، یکی از کارهای قدیمی که سئوهای محلی انجام میدهند این است که یک صفحه ایجاد میکنند و روش پیدا کردن آنلاین کسب و کار خود را نمایش میدهند. به صفحه ای که سایت خود را ثبت کرده اید لینک بدهید تا گوگل آن صفحه را ایندکس کند.

قوانین لینک سازی سئو

معرفی برند بدون لینک : یکی از ساده ترین راه هایی که میتوانید لینک کسب کنید این است که ببینید چه شرکت هایی نام تجاری شما را نام برده اند یا معرفی کرده اند اما به سایت شما لینک نداده اند. برای مثال فرض کنید در یک مقاله از سایتی تعریف ویژگی های مثبت برند خود را میابیم، اما در این مقاله به سایت ما لینکی داده نشده است. میتوانید به نویسنده مقاله ارتباط بگیرید و از او بخواهید لینک سایت شما را به مقاله اضافه کند.

بررسی لینک های شکسته : یکی از بهترین راه ها برای لینک گرفتن، شناسایی لینک های شکسته و حذف شده سایت شماست که میتوانید بدون هیچ زحمت و زمان زیادی لینک ها را مجددا اضافه کنید. به این معنی که شما قبلا از سایتی لینک داشته اید اما الان صفحه 404 را باز میکند. بنابراین سایت آنها به یک صفحه خاصی از سایت شما کاربران خود را ارسال میکنند، اما شما آن صفحع را حذف کرده اید و صفحه ای جهت نمایش به کاربر وجود ندارد. شما میتوانید این صفحه را با ریدایرکت 301 به صفحه دیگری از سایت خود منتقل کنید تا اعتبار به دامنه جدید منتقل شود.

به یک خبرنگار کمک کنید : خبرنگاران ممکن است از طریق ایمیل یا از هر طریق دیگری از شما اطلاعاتی برای تکمیل مقالات و گزارش های خود بخواهند. به این مورد مانند یک فرصت جهت دریافت لینک نگاه کنید و به خبرنگار در تکمیل مقاله و گزارش خود کمک کنید.

فقط عالی و خاص باشید.

تماس با ما/پرسیدن: پرسیدن هیچ اشکالی ندارد مخصوصا اگر به درستی انجام شود.

به دنبال ایجاد محتوای badass باشید. بسیاری از مردم اعتقاد دارند لینک سازی از بین رفته است اما با تولید محتوای ارزشمند، دیگران خود به خود به سایت شما لینک میدهند.

نباید های قوانین لینک سازی سئو

با یک anchor لینک نگیرید : اصراری بر گرفتن لینک با یک anchor خاص را نداشته باشید، چرا که غیر طبیعی به نظر میرسد، اگر شما بتوانید با عبارت های مختلف لینک بگیرید روند طبیعی تری از نظر گوگل خواهید داشت.

خرید و فروش لینک نکنید : شما میتوانید لینک های nofollow خرید و فروش کنید که نشانه لینک خریداری شده است. پس حتما به این موضوع توجه داشته باشید.

لینک های مخفی: قبلا این کار انجام میشد که لینک های مخفی یا لینک با پس زمینه سفید گرفته میشد که کاملا مخفی بودند، اما ربات های گوگل لینک ها را مشاهده میکردند. این کار را انجام ندهید. این کار خیلی قدیمی است و دیگر عمل نمیکند. گوگل در درک این موارد بسیار باهوش تر شده است.

لینک های دسته بندی با کیفیت پایین: (…)

site wide لینک ها :  site wide لینک ها چه در فوتر یا منوی بالای سایت باشند، لینک های اسپمی به نظر میرسند. از گرفتن لینک های این چنینی دوری کنید.

site wide لینک ها ، لینک هایی هستند که در تمام صفحات یک سایت نمایش داده میشوند.

سوء استفاده از پست های مهمان: شما قطعا به خاطر یک لینک پست مهمان نمیگذارید.

ابزارهای خودکار که برای لینک سازی در وبسایت های مختلف استفاده میشوند.

Link schemes, private link networks, and private blog networks : این موضوع، موضوعی است که اگر رعایت نکنید واقعا دچار مشکل میشوید و گوگل شما را جریمه میکند.

تبادل لینک: در گذشته میتوانستید لینک های زیادی برای سایت خود با روش تبادل لینک دریافت کنید اما دیگر این روش منسوخ شده است و امتیازی برای سایت ندارد. روش های بسیار زیاد دیگری وجود دارد که شما بتوانید لینک های بکر و ارزشمند ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

headset مشاوره رایگان