×

قرارداد سئو سایت

4.8/5 - (13 امتیاز)

یکی از مهم‌ترین مسائلی که برای اشخاص و سازمان ها در رابطه با خدمات سئو به وجود می‌آید، نحوه عقد قرارداد سئو سایت، تعهدات و معیارهای بررسی موفقیت در سئو می‌باشد. در این بخش می‌خواهیم به بررسی این مسئله مهم پرداخته و چگونگی ارائه خدمات را مشخص کنیم. همچنین در ادامه معیار های بررسی موفقیت یک پروژه سئو را با یکدیگر مرور کرده و راه حلی برای آن ارائه دهیم. با ما همراه باشید !

ارائه خدمات سئو سایت به صورت رسمی و با عقد قرارداد

یک کارشناس سئو با تجربه و حرفه ای و یا یک شرکت ارائه دهنده خدمات سئو سایت تمام اقدامات یک پروژه را به صورت رسمی و حرفه ای آغاز می‌کند تا از هرگونه سوءتفاهم و اختلاف در آینده پیش گیری کند. در ابتدای همکاری و آغاز پروژه، سوالی که برای کارفرمایان به وجود می‌آید این است که در صورت عدم موفقیت در پروژه، چه اتفاقی می‌افتد؟‌ و آیا هزینه ای که پرداخت شده هدر رفته است ؟‌

از طرفی دیگر ارائه دهندگان خدمات با مشکل تعهد در تضمین نتیجه بدست آمده مواجه هستند. این در حالی است که حتی برخی از همکاران هیچ تعهدی در رابطه با کسب رتبه به کارفرمای خود نمی‌دهند. با وجود این مسائل، بسیاری از شرکت ها از برون سپاری پروژه خود منصرف شده و برخی دیگر نیز دل به دریا زده و به طرف قرارداد خود اعتماد می‌کنند. اما وجود یک قرارداد سئو سایت می‌تواند شفاف سازی پیش از پروژه را افزایش داده و از بروز سوءتفاهم ها و مشکلات پیشگیری کند.

قرارداد سئو سایت تضمینی

با توجه به اینکه برخی از اشخاص تازه کار و کم تجربه، بدون تعهد وارد پروژه های سئو شده و به اشخاص می‌گویند که ” امکان ارائه تعهد در خصوص نتایج گوگل وجود ندارد”، لازم دانستیم که در رابطه با تعهد و تضمین قرارداد سئو سایت توضیحاتی ارائه دهیم.

اگر به دنبال دریافت خدمات مشاوره سئو سایت هستید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

بهتر است اینطوری بگوییم که اگر شخصی به شما گفت که تضمینی در حضور سایت شما در صفحه اول گوگل نمی‌دهد، نمی‌توان او را یک کارشناس سئو نامید. چنین افرادی تنها بخشی از استانداردهای گوگل را شناخته و تجربه کافی در این زمینه را ندارند. در صورتی که شرکت ها و افراد با تجربه تمامی خدمات خود را با تضمین به مشتریان ارائه می‌دهند. دلیل این امر نیز این است که در رابطه با اتفاقاتی که در آینده ممکن است رخ دهد به طور تقریبی آگاه هستند.

برای شروع یک پروژه سئو و تهیه یک قرارداد خوب، ابتدا باید به معیارهای درست و منطقی برای بررسی موفقیت به تفاهم رسید. این مسئله به دلیل اینکه برخی از کارشناسان با معیار های اشتباه مانند رنک الکسا یا نتایج خصوصی سئو در مرورگرها اکتفا می‌کنند مشکل ساز شده است.

معیارهای درست بررسی موفقیت پروژه سئو سایت

بررسی نتایج واقعی در گوگل اولین مسئله ای است که باید با آن آشنا باشید. نتایج گوگل امروزه در مرورگر شما به صورت شخصی سازی شده و با توجه به موقعیت مکانی، علاقه مندی های شما، و سایت هایی که پیش از آن بازدید کرده‌اید نمایش داده می‌شود. برای اینکه بدانید سایت شما واقعا در رتبه ای نمایش داده می‌شود یا خیر باید از آمارهای Search Console گوگل یا نتایج واقعی سایت خود در گوگل در بخش Incognito مرورگر استفاده کنید.

توجه داشته باشید که رتبه الکسا سایت شما کمکی به پیشرفت کسب و کارتان نمی‌کند. همچنین کارشناسان سئو می‌توانند به راحتی و با ترفندهای ساخت بازدید مجازی، رتبه الکسا شما را بهبود بخشند. پس بنابراین خواسته ای که شما می‌توانید از یک ارائه دهنده خدمات بخواهید، افزایش رتبه سایت در کلمات کلیدی مورد نظر شماست.

سوالات متداول

قرارداد SEO یک قرارداد قانونی بین شرکت یا فرد خدمات دهنده و کارفرما است. این قرارداد تمام اطلاعات لازم در خصوص یک پروژه سئو مانند محدوده پروژه، انتظارات طرفین، جزئیات پرداخت و ... را مشخص می‌کند. همچنین تعریف می‌کند که اگر مواردی مانند اختلاف نظر هر دو طرف، نرسیدن به هدف در مدت قید شده، عدم پرداخت و ... پیش بیاید چه اتفاقی می‌افتد.
این قرارداد به محافظت از کسب و کار مشتریان در برابر هرگونه تکنیک های سئو کلاه سیاه که آژانس ها یا مشاوران خدمات دهنده می‌توانند برای رتبه بندی یک وب سایت در موتور جستجو استفاده کنند، کمک می‌کند. نکته مهم دیگر اینکه به مشتری این اطمینان را می‌دهد که اگر طی مدت قرارداد، طرف خدمات دهنده به حرف و وظیفه خود عمل نکند، توانایی انجام کارهایی قانونی برای حق خود را دارد. فراموش نکنید که کار بدون قرارداد می‌تواند برای شما ضرر آفرین باشد.
داشتن یک قرارداد خوب برای این خدمات می‌تواند سبب ایجاد اعتماد بیشتر، محافظت قانون از طرفین و ایجاد انتظارات واضح برای مشتری گردد.
فراموش نکنید که بدون توافق نامه کتبی، برخی از چیزهایی که به صورت شفاهی یا در ایمیل گفته می‌شود ممکن است به اشتباه به کار گرفته شوند یا به اشتباه تفسیر شوند. در نتیجه امکان بروز اتفاقاتی نظیر: بحث های طولانی دردناکی که اعتماد را از بین می‌برد (حتی اگر یکی از افراد مقصر نباشد)، مجبور شدن به انجام کاری که نمی‌خواستید یا مجبور به انجام آن نبودید و در نهایت وارد شدن به یک نبرد قانونی (بدترین سناریو)