×

فاکتورهای سئو در طراحی سایت

5/5 - (3 امتیاز)

برخی از فاکتورهای سئو مربوط به طراحی سایت ، کدنویسی و قالب می باشد. حتما توجه داشته باشید که طراح سایت و برنامه نویس می بایست سایت را مطابق استانداردهای گوگل طراحی کرده و به شما تحویل دهد. در غیر اینصورت در بسیاری از مواقع امکان اصلاح سایت وجود ندارد و می بایست از ابتدا هزینه کرده و سایت جدیدی طراحی کنید. فاکتورهای سئو در طراحی سایت بیشتر مربوط به حجم قالب ،‌ تمیز بودن کدها ،‌ تعداد درخواست های هر چه کمتر (‌به سرور‌) می باشد که برای آنالیز و بررسی می توانید از سایت GTmetrix.com استفاده کنید.

فاکتورهای سئو در طراحی سایت و قالب

توجه داشته باشید که طراحی سایت حتما باید زیر نظر کارشناس سئو انجام شود. بسیاری از برنامه نویس ها اطلاعات به روز و دقیقی از الگوریتم های گوگل ندارند به همین منظور پروژه طراحی سایت می بایست به صورت تیمی و با اشتراک گذاری اطلاعات انجام شود. به عنوان مثال تعداد و حجم فایل های CSS باید کنترل شده و محدود باشد. ما برای سایت های شرکتی ۱ فایل css و نهایتا ۴ فایل Java Script و برای سایت های فروشگاهی ۱ فایل css و نهایتا 7 فایل JavaScript را مجاز می دانیم. که بهتر است تا حد امکان کمتر باشد. در اختیار داشتن یک قالب استاندارد و بهینه هزینه و زمان شما را در کسب رتبه و بهبود سئو سایت کاهش می دهد.

استفاده از بردکرامپ در قالب سایت

بردکرامب : بردکرامب ها با نمایش موقعیت کاربر، به کاربرپسند بودن سایت کمک می کنند. گوگل از بردکرامب برای دسته بندی اطلاعات و نمایش آن در صفحه نتایج استفاده می کند.

– بر اساس نتایج سایت Yoast.com تگ ها با ایجاد ارتباط بین مطالب موجب بهبود سئو سایت خواهند شد.

– کد نویسی نامنظم و همراه با خطا به عنوان یک عامل منفی بر جایگاه وبسایت تاثیرگذار است. معماری درست سایت علاوه بر کاربرپسند بودن به بات های گوگل در ایندکس صفحات کمک می کند.

– عنوان هر صفحه از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین برای بهینه سازی رتبه سایت، بهتر است کلمه کلیدی در تگ عنوان حضور داشته باشد.

بانس ریت : بانس ریت به عنوان یک فاکتور مهم در رتبه بندی گوگل تاثیرگذار است. سایتی که پیچیده بوده و استفاده از آن برای کاربران دشوار باشد رتبه خوبی کسب نخواهد کرد.

– مطالبی که دسته بندی ( Category ) شده اند نسبت به مطالب دیگر شانس بیشتری برای کسب رتبه خواهند داشت.

– تگ H1 با نام عنوان دوم سایت شناخته می شود و گوگل در تشخیص کلمه کلیدی اصلی به آن توجه می کند.

– اولویت صفحات در نقشه سایت نیز بر رتبه آنها تاثیرگذار خواهد بود.

– گوگل به صفحه ارتباط با مشتریان توجه می کند و بهتر است که این اطلاعات با فرم شما در سایتهای Whois همخوانی داشته باشد.

تاثیر ریچ اسنیپت ها بر جایگاه سایت

-داده های Schema.org به عنوان یک امتیاز مثبت در نظر گرفته می شوند. توجه داشته باشید که نتایج این داده ها در رتبه بندی سایت تاثیرگذار نخواهند بود اما استفاده از آنها به دلیل بهبود تجربه کاربر تاثیر مثبتی بر سئو خواهد داشت.

گوگل اعلام می کند که سایتهای معروف و با کیفیت از تبلیغات و پاپ آپ ها استفاده نمیکنند. بنابراین استفاده از پاپ آپ میتواند نشانه کیفیت پایین سایت باشد. با توجه به اینکه پاپ آپ یک فاکتور منفی در سئو موبایل تلقی می شود، سایتی که از پاپ آپ های تمام صفحه برای نسخه موبایل استفاده کند ممکن است پنالتی شود.

– برخی تصور می کنند ثبت سایت در Google search console و Google analytics میتواند به عنوان یک فاکتور مثبت سئو تلقی شود.

– استفاده از کلمه کلیدی در متا دسکریپشن میتواند نرخ کلیک سایت شما را افزایش دهد.

– متا دسکریپشن های مشابه و کپی تاثیر منفی بر سئو خواهند داشت.

استفاده از Rich Snippet در قالب سایت

Rich Snippet : استفاده از کدهای snippet نیز یکی از روش هایی است که میتواند در بهبود تجربه کاربران مفید واقع شود و اطلاعات بیشتری در رابطه با سایت و مطالب شما در اختیار بات های گوگل می گذارد. گوگل امتیاز این اسنیپت را در کنار آدرس صفحه نمایش می دهد.