×

سئو کلاه سیاه

4.8/5 - (13 امتیاز)

سئو کلاه سیاه یا Black Hat SEO بر تکنیک هایی اشاره دارد که باعث رشد سریع و بالارفتن رتبه سایت در گوگل می شوند. این تکنیک ها متمرکز بر الگوریتم های موتورهای جستجو می باشند و اهمیتی به رضایت کاربران نمی دهند.

با اینکه با استفاده از استراتژی های بلک هت می توانید برای مدت کوتاهی رتبه ی خود را افزایش دهید اما اگر گوگل این فعالیت های شما را تشخیص دهد عواقب جبران ناپذیری در انتظار شما خواهد بود؛ و حتی ممکن است گوگل وب سایت شما را در سند باکس قرار دهد یا سایت تان deindexed شود و شما از منبع شماره یک ترافیک محروم شوید. اما از طرفی هم برخی استراتژی های بلک هت ممکن است در کوتاه مدت نتایج خوبی را برای شما کسب کنند. اما روی ماندگاری آن نتایج نمی توان حساب کرد!

سئو کلاه سیاه چیست ؟

سئو بلک هت عموما یک ترفند، عمل نادرست و غیر قانونی تلقی می شود که می تواند در نتایج جست و جوی گوگل رتبه ی شما را موقتا بالا ببرد. از آنجایی که این روش ها برخلاف قوانین هستند، ممکن است سایت شما را از موتور جست و جو و سایت های مرتبط با آن محروم سازد.

چند نمونه از تکنیک های سئو کلاه سیاه

روشهای سئو کلاه سیاه

خریدن بک لینک: بسیاری از سایت ها برای این که بتوانند بک لینک های بیشتری بگیرند و رتبه خود را افزایش دهند، اقدام به خرید لینک می کنند، این یکی از بدترین تکنیک های کلاه سیاه است و گوگل با آن برخورد میکند.

2- کامنت های اسپم: برخی کاربران لینک های سایت خود را زیر پست هایی که ارتباط موضوعی با سایتشان ندارد کامنت میکنند، شاید خود شما نیز این کار را برای سایتتان انجام داده باشید، چنین کامنت هایی را کامنت اسپم می گویند و گوگل آن را به عنوان یک فاکتور منفی در سئو در نظر می گیرد.

3- محتوای کپی شده: کپی کردن محتوا علاوه بر این که جلوه سایت شما را در برابر کاربران از بین می برد، باعث جریمه سایت شما نیز می شود. اگر می خواهید مثاله ای قدیمی را دوباره در سایت خود قرار دهید، بهتر است از Canonical Tag استفاده کنید.

4- پنهان کاری در متن: پنهان کاری یا Cloaking، عبارت بهینه شده ای است که به کاربران نمایش داده نمی شود و فقط موتور های جستجو می توانند آن را مشاهده کنند. البته این تکنیک توسط گوگل شناسایی شده و دیگر فراگیر نیست، اما هنوز هم کسانی هستند که از آن استفاده می کنند.

5- استفاده از کلمات کلیدی زیاد: استفاده از این تکنیک قبلا کارآمد بود و نتیجه خوبی به همراه داشت. الگوریتم گوگل، برای هر کلمه کلیدی یک چگالی تعریف می کند، بنابراین شما با استفاده زیاد از کلمات کلیدی به گوگل اعلام می کنید که صفحه تان محتوای با ارزشی ندارد و فقط می خواهید جایگاه تان را بالا ببرید که منجر به جریمه ی سایت شما می شود.

انواع تکنیک های بلک هت سئو

کنترل خودکار محتوا
مخفی سازی لینک ها
مخفی سازی متن ها
ترفند های مرتبط با کلمات کلیدی
گزارش تخلف یک رقیب
صفحات doorway
پنهان سازی محتوا یا URL
دایرکت مجدد کاربر به URL غیر مرتبط با موضوع
دستکاری لینک
خرید لینک و مجلات تبلیغاتی
خرید لینک های افزایش رتبه ی سایت
اسپینینگ مقالات
لینک فارم ( وب سایت هایی که هر نوع سایتی را لینک می کنند)
چرخه لینک ها یا لینک ویل ( استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و لینک کردن در چندین شبکه ی اجتماعی)
شبکه های لینک
اسپم ریچ اسنیپت
پرسش نامه های خودکار
صفحاتی با رفتار های مشکوک

چرا نباید از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده کنیم ؟

معیاب سئو کلاه سیاه

اینکه نتایج کسب شده با روشهای کلاه سیاه و ترفند پایدار نیستند بر هیچ کس پوشیده نیست. حتی ممکن است که هیچ رتبه ای در نتایج گوگل بدست نیاورید و بدتر از همه سایت شما مطمئنا یک روز جریمه خواهد شد. پس برای اینکه بتوانیم به آینده درآمد سایت امیدوار باشیم و مشتریان خود را راضی نگه داریم باید از روش های سئو کلاه سفید استفاده کنیم.

برچسب ها :
One thought on “سئو کلاه سیاه
  • اردیبهشت 28, 1398 at 6:49 ق.ظ
    Permalink

    ممنون اطلاعات ارزشمندی بود

    Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.