×

سئو کلاه سفید

4.2/5 - (74 امتیاز)

سئو کلاه سفید یا White Hat SEO به مجموعه ای از فاکتورهای SEO گفته میشود که بر اساس استانداردها و قوانین گوگل انجام میشوند. بر خلاف تکنیک های سئو کلاه سیاه، مزیت آن دائمی بودن نتایج است.عملکرد تکنیک های سفید دقیقا مقابل سئوی کلاه سیاه است. بسیاری از کسانی که در زمینه سئو فعالیت می کنند کسب رتبه در صفحه اول گوگل را تضمین نمیکنند اما :

استفاده از روش های سئو کلاه سفید دیگر جایی برای شک و تردید باقی نخواهد گذاشت.

تفاوت سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه سفید در روش کسب رتبه است. درصورتی که با آگاهی و تجربه کافی در مورد الگوریتم های گوگل، اقدامات سئوی کلاه سفید روی سایت انجام شود، نتایج حاصل شده مطمئن هستند. باتوجه به اینکه هدف گوگل از بروزرسانی الگوریتم های رتبه بندی، ارائه خدمات هرچه بهتر و بهبود تجربه کاربران می باشد میتوان با آسودگی خاطر شاهد نتایج مثبت و رشد تدریجی سایت بود.

سئو کلاه سفید چیست ؟

به خاطر داشته باشید که الگوریتم های گوگل همیشه در جهت افزایش رضایت کاربران تغییر می کند، بنابراین نمیتوان شرکت/فردی که تغییر الگوریتم های گوگل را توجیه میکند متخصص شمرد ! تیم سئو سایت، با هدف بهبود تجربه کاربران و کسب رتبه با استفاده از تکنیک های کلاه سفید، با افتخار خدمات بهینه سازی سایت را به صورت تضمینی ارائه می کند. برای برقراری ارتباط با ما میتوانید از خدمات مشاوره سئو استفاده کنید.

تکنیک های سئو کلاه سفید

به طور کلی در بهینه سازی سایت مطابق با الگوریتم های گوگل، باید هدف و خواسته کاربر را در نظر داشته باشیم. به عنوان مثال در تولید محتوا، از نگاه کاربر این موضوع را بررسی کنیم که هدف از مطالعه این محتوا چه می تواند باشد؟ تلاش شما باید در جهت تولید یک متن مفید و جذاب باشد. سرعت سایت و حفظ حریم شخصی کاربران باید در نظر گرفته شود. بانس ریت سایت باید با هدف بهبود تجربه کاربر کاهش یابد.

هچنین لینک سازی اگر که فقط با هدف کسب رتبه انجام شود اشتباه است. لینک سازی طبیعی باید، پاسخ نیاز کاربر را فراهم کند. لینک شما باید با موضوع متن همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال اگر قسمتی از متن خلاصه و کوتاه بیان شده است، به یک مقاله کامل درباره آن موضوع لینک شود تا در صورت نیاز، کاربر بتواند اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کند.

روش های سئو وایت هت

به طور کلی می توان گفت هر روشی که برای ایجاد ارزش برای سایت باشد. تجربه کاربری در آن در نظر گرفته شده باشد و هدف از آن بهبود شرایط برای کاربران سایت باشد، نوعی سئو کلاه سفید است. اگر میخواهید نتایج ماندگاری در گوگل داشته باشید از هیچ ترفندی استفاده نکنید. و به یاد داشته باشید که برای آسانسوری برای موفقیت وجود ندارد.

  • بهبود سرعت سایت
  • تولید محتوای منحصر به فرد و با ارزش به طوری که کاربر را درگیر کند
  • انشار محتوا بر اساس زمان بندی درست
  • استفاده درست و منطقی از کلمات کلیدی
  • بهبود سهولت کابری سایت (ui و ux)
  • پرهیز از کپی کردن محتوا
  • رعایت اصول کدنویسی
  • لینک سازی طبیعی و مفید
  • پرهیز از دریافت کلیک های غیر ارگانیک

محتوا در سئوی کلاه سفید

تولید محتوای ارزشمند مهم ترین اصل در سئوی وایت هت می باشد. اگر شما بخواهید روزانه کاربران بیشتری به سایت شما مراجعه کنند و برای مطالب شما ارزش قائل باشند شما نیز باید برای تولید محتوای ارزشمند وبسایتتان تلاش کنید. هر کاربری که وارد سایت شد در صورتی که تجربه خوبی از مراجعه سایت شما داشته باشد و مشکلش و یا سوالش رفع شده باشد کاربر تجربه خوبی از سایت شما خواهد داشت و به احتمال زیاد مجددا به سایت شما بازمیگردد.

محتوای سایت باید به روز باشد، برای بروزرسانی محتوای سایت خود وقت مشخصی را تعیین کنید.

سئو کلاه سفید در تصاویر

هنگام استفاده از عکس حتما نام را متناسب با موضوع آن انتخاب کنید، در غیر این صورت گوگل نمیتواند موضوع و محتوای تصویر را به درستی تشخیص دهد. گوگل به تگ Alt (متن جایگزین) اهمیت می دهد و از طریق نام و تگ alt موضوع تصویر را درک میکند، متن جایگزین باید توضیح کوتاهی از تصویر شما باشد.

حتما بخوانید: با رعایت این موارد سئو در تصاویر سایت، رتبه های سایت را افزایش دهید !