×

سئو محلی چیست ؟

اخیرا گوگل به موقعیت مکانی کسب و کار های اینترنتی اهمیت میدهد و با در نظر لوکیشن کاربر نتایج مرتبط تر و بهتری را به نمایش می گذارد که اصطلاحا به آن سئو محلی یا Local SEO می گویند این واژه یکی از اصطلاحات سئو سایت است که در این مطلب به بررسی آن می پردازیم.

در واقع گوگل محل جغرافیایی افراد و سوابق جستجوهای آن ها را در نظر گرفته و بر این اساس نتایج را ارائه می دهد. مکان جغرافیایی هر کاربر را می توان با آی پی آن کاربر تشخیص داد؛ اما مکان تجارت و یا سایت شما به سادگی با رعایت اصول مشخصی قابل تشخیص است. در واقع روند بهینه سازی وبسایت برای داشتن جایگاه بهتر در نتایج مکان جغرافیایی کاربران را سئو محلی می گویند.

سئو محلی

فرض کنید کاربری در گوگل جستجو کند “بهترین رستوران شهر”، در اینجا کاربرد لوکال سئو را مشاهده می کنیم. ممکن است سایتی برای یک رستوران در شهر مشهد بالاترین رتبه را در صفحه نتایج کسب کرده باشد، اما کاربر به دنبال رستوران در شهر تهران باشد نه مشهد! در چنین موقعیتی نتایج جستجو بر اساس موقعیت مکانی کاربر تنظیم می شوند. به همین دلیل، اگر شما در شهر تهران عبارت “بهترین رستوران” را جستجو کنید، نسبت به کاربری که این عبارت را در شهر مشهد جستجو کرده با نتایج متفاوتی روبرو می شوید.

گزارشات گوگل حاکی از آن است که بیش از یک سوم از ورودی های جستجو از سال 2014، محلی هستند. اگر هر کاربر از مکان جغرافیایی در کلمات کلیدی اش استفاده کند این آمار به 50% می رسد.

ثبت گوگل مپ تاثیری در ارتقا رتبه سایت من در گوگل دارد؟

بله ، زمانی که کسب و کارتان را در گوگل مپ ثبت می کنید، گوگل اطلاعات بیشتری از کسب و کار شما دارد و این به اعتبار شما می افزاید. همچنین کاربرانی که در نزدیکی آن موقعیت مکانی به دنبال خدمات شما هستند رتبه سایت شما را بالاتر از دیگران میبینند و بدین ترتیب ترافیک بیشتری را جذب خواهید کرد. پس می توان گفت که ثبت کسب و کار در گوگل مپ راهی برای ارتقا رتبه سایت است.

فاکتورهای سئو محلی چیست

باید گفت که اولین قدم در بهبود سئو محلی معرفی و ثبت کسب و کارتان در گوگل مپ می باشد. در انتشار اطلاعات خود باید به آدرس، نام و تلفن دقت کنید که اشتباهی صورت نگیرد. حتما در بحش شماره تلفن کد کشور را وارد کنید، در غیر این صورت روند کار با مشکل مواجه خواهد شد. بهترین ابزار برای این منظور Google Business می باشد که متاسفانه برای کاربران ایرانی تحریم است و کاربرد چندانی در کشور ما ندارد.

بنابر این تنها می توانید سایت و کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت کنید. توجه داشته باشید که در عصر اطلاعات همانطور که مخاطبین شما را به راحتی و به سرعت پیدا می کنند به همان راحتی هم می توانند نظرات مثبت یا منفی خود را به گوش سایرین برسانند. سعی کنید با جلب رضایت مشتریان و مخاطبین نظرات خوبی در مورد کسب و کار خود بدست آوردید.

برچسب ها :