×

حالت مخفی یا Incognito

4.7/5 - (3 امتیاز)

حالت مخفی یا Incognito در مرورگر کروم قابلیتهای زیادی دارد که همه آنها به سئو مربوط نمی شوند. در حالت طبیعی مرورگرها تما فعالیتهای شما را ذخیره میکنند، تاریخچه جستجو های شما،‌ زمان بازدید از سایتها، ذخیره Cache و حتی اطلاعات کاربری شما در هر سایت به همراه دیگر اطلاعات مربوط به سابقه استفاده شما. این حالت با نام Private Browsing نیز شناخته میشود. در دنیای مجازی این حالت بیشتر برای حفظ امنیت و حریم شخصی افراد کاربرد دارد اما به واسطه قابلیتهایی که برای همین منظور دارد، برای بررسی نتایج سایت در صفحه سرچ نیز کارامد است.

استفاده از حالت مخفی یا Incognito

برای بازکردن حالت مخفی یا Incognito در ویندوز، کافیست دکمه های Ctrl+Shift+N را فشرده و در مک کلیدهای ⌘ + Shift + N را فشار دهید. در این حالت بسیاری از کوکی ها و تبلیغات وبسایتها حذف خواهند شد. اما باید توجه داشته باشید که اطلاعات شما همچون IP تان برای سرویس ارائه دهنده خدمات اینترنت و سایتهایی که از آنها بازدید کرده اید قابل مشاهده است.

چرا از Incognito در سئو استفاده میکنیم؟

بسیاری از وبمستران،‌برای بررسی رتبه سایت خود در صفحه نتایج از حالت مخفی یا Incognito استفاده میکنند. حالا که میدانید اطلاعات سرچ شما در این تب ذخیره نمی شود،‌ میتوانید اهمیت این موضوع را بیشتر درک کنید. موتور گوگل در رتبه بندی صفحات نتایج عوامل زیادی را در نظر میگیرد که یکی از آنها،‌ پیشینه جستجوی کاربر است. به همین دلیل، در صورتی که شما چندین بار یک سایت را مشاهده کرده باشید،‌ رتبه بالاتری در صفحه جستجوی مرورگر شما خواهد داشت. حال فرض کنید چندین سایت مرتبط در یک موضوع قبلا در مرورگر شما مشاهده شده اند،‌ دیگر هیچ اعتباری بر رتبه اصلی سایتها در صفحه نتایج وجود ندارد!

این مسئله زمانی اهمیت پیدا میکند که شما هر روز برای بررسی وبسایت خود از مرورگرتان استفاده میکنید، بدین ترتیب مرورگر شما امتیاز بالاتری برای دامین شما در نظر گرفته و برای مشاهده رتبه اصلی سایت باید از Incognito استفاده کنید. این حالت در Mozilla Firefox نیز قابل استفاده است.

برچسب ها :
headset مشاوره رایگان