×

۱۹ تکنیک سئو برای رشد قطعی سایت

4.7/5 - (9 امتیاز)

در یک تعریف مختصر می توان گفت که به روش هایی ارتقا سئو سایت تکنیک سئو گفته می شود که به طور کلی به ۲ روش سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید تقسیم می شوند. آشنایی با روش ها و تاثیر هر یک از این تکنیک ها بر روند رشد سایت شما به منظور قرار گرفتن در صفحه اول گوگل بسیار حیاتی است. زیرا در فرآیند سئو، رقبای شما نیز با اطلاع کامل از این استراتژی ها اقدام به رقابت با شما می کنند.

انواع تکنیک های سئو

انواع تکنیک های سئو

سئو وایت هت موثر ترین و بی خطر ترین سئو می باشد. این روش تنها با دنبال کردن قوانین گوگل به نتیجه می رسد. اگر نگران طولانی مدت بودن آن هستید باید بدانید که تمام روش های درست و قانونی سئو برای به نتیجه رسیدن نیازمند صرف وقت و صبوری هستند.

از طرفی دیگر روش های سئو کلاه سیاه روشی است که در کوتاه مدت ممکن است نتیجه خوبی داشته باشد. اما در طولانی مدت چیزی جز ضرر و زیان برای شما ندارد. در حقیقت این روش بیشتر به فریب موتورهای جستجوگر می پردازد. روش دیگری به نام سئوی خاکستری وجود دارد که در حقیقت روشی بین این دو می باشد.

تاثیر تکمیل اطلاعات ویکی پدیا بر سئو

تکمیل اطلاعات ویکی پدیا

ویکی پدیا یک داره المعارف است که توسط کاربران کامل می شود. ورژن انگلیسی این سایت بسیار کامل تر است و مطالب بسیار متنوع و بی شماری در آن یافت می شوند. اکنون شما می توانید در زمینه کاری خودتان اطلاعاتی به ویکی پدیای فارسی اضافه کنید. این برای شما فرصتی طلایی ست تا هم اطلاعات کاربران را بالا ببرید و هم یک بک لینک ارزشمند در ویکی پدیا بسازید.

تولید محتوا مهم ترین تکنیک سئو

باید بگوییم که مهم ترین و بهترین تکنیک سئو اهمیت به محتوا است. شما می توانید در زمینه ی کاری خودتان یک مطلب تهیه کنید و اگر به صفحه ی ویکی پدیای آن هم نگاهی بیاندازید و مطالب جا افتاده را پیدا کنید. می توانید آن را کامل تر کنید. همچنین در پایان باید لینک سایت خود را به عنوان منبع به آن اضافه کنید.

مقاله ارزش محتوا در سئو را از دست ندهید !

تکنیک ترمیم لینک های شکسته در سئو

گاهی پیش می آید که به صفحه ویکی پدیای مقاله ی خود مراجعه می کنید و با یک بک لینک خراب بین منابع مواجه می شوید. حال اگر مقاله ی شما مرتبط است، باید آن لینک خراب را با آدرس مقاله خود جابجا کنید. اکنون شما برای خود یک بک لینک جدید ساخته اید. مطالب قدیمی خود را آپدیت کنید و دوباره انتشار دهید.

به روز رسانی یا آپدیت یکی از مقالات قدیمی تان می تواند ترافیک جست و جو و کاربران را بیشتر کند. پس اگر مطلبی دارید که محتوای خوب و قابل اعتمادی دارد آن را با کاربران خود به اشتراک بگذارید. ابتدا آن را به روز رسانی کنید. سپس در جهت افزایش ترافیک و کاربران خود از آن استفاده کنید.

تکنیک برچسب سازی و انتخاب عنوان

همه افراد می دانند که عناوین و تگ های جذاب کلیک های بیشتری را دریافت می کنند. یعنی اگر مطلبی داشته باشید که مخاطبان زیادی روی آن کلیک کنند، پس از مدتی به یکی از لینک های برتر ارتقا پیدا می کنید. حتما می پرسید که چگونه بفهمیم کاربران بر روی چه چیز هایی بیشتر کلیک می کنند؟ برای فهمیدن این مسئله ابتدا باید کلمه ی کلیدی خود را مشخص کرده ، آن را جست و جو کنی. سپس به نتایج بدست آمده دقت کنید. نتیجه ای که در جایگاه اول است همان پاسخ مورد نظر شماست.

از محتواهایی استفاده کنید که بر روی سود متمرکز هستند

اکثرا سایت ها مطالب تکراری زیادی دارند. پس برای موفقیت، شما باید از محتوای متمرکز بر روی سود استفاده کنید. این نوع گزینش شبیه دیگر گزینش ها می باشد اما یک فرق اساسی دارد:

این گزینش بر روی نتایجی که مخاطبان می خواهند تمرکز می کند. چیزی که این نوع سازماندهی را منحصر به فرد می کند این است که بر اساس سود سازماندهی شده است و نه بر اساس موضوع. این مسئله از آن جهت اهمیت دارد که مخاطبی که لیستی از لینک های گزینش شده را مشاهده می کند.، ابتدا از خود می پرسد کدام یک برای من سود دارند؟ پس باید طوری مطالب خود را سازماندهی کنید که مخاطب لینک شما را انتخاب کند.

مهمترین تکنیک های سئو

تکنیک لینک سازی

با وجود الگوریتم های “هامینگ برد” و “پنگوئن” می توان به راحتی الگوریتم های قدیمی تر را از یاد برد. با وجود این که سال های زیادی از تاریخ الگوریتم “هیل تاپ” می گذرد اما باید بدانید که نقش موثری در دستاوردهای موتورهای جست و جوی امروزی داشته است. هیل تاپ در حقیقت نوعی سیگنال دهی به سئو می باشد و به گوگل نیز اطلاع می دهد که یک صفحه منبع hub است یا خیر.

به نظر شما گوگل از کجا می فهمد که یک صفحه منبع اطلاعات است یا خیر؟ منبع اطلاعات از کیفیت و ارتباط محتوایی لینک ها مشخص می شود. در حقیقت از آنجایی که صفحاتی که از آن ها لینک می گیرید در ارتباط با موضوع کاری شما می باشند پس این مسئله درست می باشد.

برای هر مطلب، حداقل از 3 منبع معتبر لینک های مرتبط بگیرید. با این کار گوگل می فهمد که وب سایت شما یک منبع اطلاهاتی قوی برای هیل تاپ می باشد.

تقویت رتبه های صفحه دوم

این تکنیک سئو می تواند در مدت زمان کوتاه نتایج شما را به شدت تغییر دهد. اگر یکی از صفحات سایت شما در صفحه ی 2 یا 3 از نتایج گوگل واقع شده است، امکان دارد که آن، در صفحه ی 58 نتایج نیز واقع شده باشد. اکنون شما باید این صفحه را ارتقا دهید تا به درجه ی اول برسد. برای این کار کافی ست چند لینک داخلی بر سر راه شان قرار دهید:

 • برای یافتن کلمات کلیدی موجود در صفحه ی 2 و 3 نتایج گوگل می توانید از ابزار Google search console استفاده کنید. به حساب کاربری خود در این برنامه وارد شده و این مسیر را طی کنید: حتما باید گزینه position را انتخاب کنید. این گونه می توانید رتبه ی هر کلمه ی کلیدی را نیز مشاهده کنید. سپس باید نتایج را مرتب کنید و به دنبال کلمه ی کلیدی بگردید که رتبه اش بین 11 الی 30 می باشد.
 • باید صفحات معتبر وب سایت خود را بشناسید. برای پیدا کردن صفحات معتبر خود می توانید از برنامه ی ahrefs استفاده کنید. پس از این که آن ها را پیدا کردید در تلاش برای ارتقا دادن آن ها باشید. ابتدا وارد ahrefs شوید، دکمه ی جست و جو و سپس گزینه ی top pages را انتخاب کنید. اکنون می توانید صفحات معتبر خود را ببینید.
 • لینک صفحه ای که می خواهید ارتقا دهید را درون یکی از این صفحات معتبر قرار دهید.

از آن جایی که گوگل صاحب وب سایت یوتیوب است این موضوع برای او بسیار اهمیت دارد و ویدئوهای یوتیوب اغلب در رتبه ی اول قرار دارند. همچنین گوگل نمی تواند ویدیوهای شما را تماشا کند. بلکه متن برای آن قابل فهم تر می باشد و با این کار می تواند موضوع ویدیوی شما را متوجه شده و باعث افزایش رتبه تان شود.

مهندسی معکوس صفحه ی 6 نتایج گوگل

مهندسی معکوس صفحات 2 الی 10 گوگل همواره راهی برای لینک گیری محسوب می شود. وب سایت هایی که در این صفحات وجود دارند اغلب مربوط به افراد خلاقی هستند که فقط اوضاع شان به خوبی پیش نرفته و موفقیت زیادی کسب نکرده اند. آن ها پیش از آن که کار را به کلی رها کنند، مطالب و منابع خوبی راه اندازی کرده اند.

این منابع و مطالب اغلب به درستی نوشته نشده اند و شما می توانید آن ها را ترمیم کنید. مثلا می توانید یک کلمه ی کلیدی را جست و جو کرده و درصفحه ششم لینک معتبری را پیدا کنید. پس چنین مطالبی را در ارتباط با حیطه ی کاری خود پیدا کرده و آن را ارتقا دهید.

تکنیک کلمات کلیدی طولانی

با این تکنیک سئو شما می توانید ترافیک وب سایت تان را به شدت افزایش دهید. برای مثال باید علاوه بر کلمه ی کلیدی اصلی تان، دیگر کلمات مهم و معتبر را نیز بکار ببرید تا تگ طولانی ایجاد کنید. زیرا ممکن است یک کلمه تاثیر بیشتری از دیگری داشته باشد و وب سایت شما را ارتقا دهد.

برای آگاهی ار کلمات کلیدی که رقبای خود از آن بی اطلاع هستند از google keyword planner استفاده کنید. این برنامه می تواند کلمات کلیدی مشابه کلمات کلیدی خودتان به شما بدهد. و یا می توانید به ویکی پدیا بروید و کلمه ی خود را جست و جو کنید. سپس در قسمتی که کلمات کلیدی و موضوعات قرار دارند، دیگر کلمات مرتبط با کلمه ی کلیدی خود را نیز پیدا کنید. در نوار قسمت راست یا چپ ویکی پدیا نیز می توانید کلمات دیگری پیدا کنید که معتبر هستند.

برای لینگ گذاری از تکنیک “بهترین…” استفاده کنید

حتما شما نیز می دانید که داشتن لینک های معتبر و خوب، مانند داشتن پول در حساب بانکی است. مطالب وبللاگی “بهتری های …” معمولا مرتبط با یک تجارت یا صنعت خاص می باشند. توجه داشته باشید که از این تکنیک سئو نباید بیش از حد استفاده کنید. اعتدال را در سئو سایت رعایت کنید !  اکنون چگونه باید آن ها را پیدا کنید؟

 • کلمه ی کلیدی وبلاگ های مرتبط
 • بهترین مطالب سال
 • بزرگ ترین وبلاگ های + سال
 • انتشار مطالبی با بیش از 1800 کلمه

قطعا می دانید که محتوای طولانی از محتوای کوتاه موثر تر و بهتر خواهد بود. بر اساس تحقیقات میانگین کلمات صفحات رتبه ی اول گوگل، 1890 کلمه می باشد. آیا دلیل آن را می دانید؟

 • هر چه مطلب طولانی تر باشد گوگل متوجه می شود که شما اطلاعات جامع و کاملی در مورد آن موضوع دارید.
 • محتوای طولانی باعث می شود کاربران آن را بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.
 • طبق تحقیقات انجام شده، مطالب طولانی تر ، 30 درصد بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند.
 • اولویت با اولین لینک است

برای مثال تصور کنید که شما دو لینک در وبسایت خود گذاشته اید و هر دو در یک صفحه قرار دارند. طبق قانون سئو، اولویت انتخاب گوگل، لینک اول می باشد.

برای لینک ناوبری وب سایت خود از کلمات کلیدی غنی و پر کاربرد استفاده کنید.

تکنیک سئو اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی یک تکنیک سئو بسیار ساده است. حتما تا کنون چندین expert roundup که مطالب وبلاگی ایده ها و افکار متخصص هستند را دیده اید که اخیرا مشهورتر شده اند. متخصصانی که این ایده ها را در مقالات خود استفاده کرده اند می خواهند که بطور طبیعی، مقاله شما را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. یعنی اگر شما از چهره های سرشناس در مقالات خود استفاده کنید ترافیک وب سایت تان بالا می رود و مطلب شما به اشتراک گذاشته می شود.

 • در ابتدا باید وب سایت های برتر حیطه ی کاری تان را پیدا کنید.
 • بعد در مورد موضوعی در زمینه ی کاری تان که مقالاتی در مورد آن نوشته اند ، مطلبی تهیه کنید.
  نکته: موضوعی را پیدا کنید که مخاطبان با آن مشکل دارند و به دنبال راه حل هستند.
 • برای متخصصانی که از مطالب شان استفاده کرده اید ایمیلی ارسال کنید.
 • مطالب را انتشار دهید و مختصصان را نیز از این انتشار آگاه کنید.

تکنیک سئو کلمات کلیدی منحصر به فرد

نکته قابل توجه اینجاست که گوگل برای کلمات کلیدی که خودتان می سازید، شما را در رتبه ی اول قرار خواهد داد. زیرا در حقیقت شما تنها شخصی هستید که آن را بهینه سازی کرده اید و خلق آن برای اولین بار توسط شما انجام شده است.

کلمات کلیدی نا شناخته را پیدا کنید

حتما می دانید که ابزار کلمه ی کلیدی به اندازه ی خود کلمه با ارزش است. اگر شما و رقیب تان از یک کلمه ی کلیدی استفاده کنید، کلمات یکسان و بی فایده خواهند بود پس می توانید از وب سایت seedKrywords.com استفاده کنید.

نحوه ی استفاده

ابتدا وارد این وبسایت شده و یک سناریو ایجاد کنید. برای این کار گزینه ی Creat my scenario را انتخاب کنید. سپس لینک آن را برای دوستان و آشنایان تان ارسال کنید تا ببینید که از چه کامات کلیدی استفاده می کنند. پس اکنون شما کلمات کلیدی نایابی دارید که می توانید آن ها را در Google keyword planner وارد کنید.

One thought on “۱۹ تکنیک سئو برای رشد قطعی سایت
 • خرداد 19, 1398 at 3:45 ق.ظ
  Permalink

  عالی بود ،سپاسگذارم

  Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *