×

تاثیر هاست بر سئو سایت

4.9/5 - (10 امتیاز)

یکی از مسائلی که به طور غیر مستقیم تاثیر زیادی در رتبه بندی سایت ها در گوگل دارد فضای میزبانی وب شماست. تاثیر هاست بر سئو امروزه توسط بسیاری از بلاگ ها و ابزارهای بررسی سئو سایت آنالیز می شود و راهکارهای لازم در این رابطه ارائه می گردد. در حقیقت فضای میزبانی وب تاثیر مستقیم در سرعت سایت، بهبود تجربه کاربری و سهولت دسترسی بات های گوگل دارد. بنابراین در نهایت هاست شما روی ارتقا رتبه سایت در گوگل تاثیر گذار است ! با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

ترافیک هاست و تاثیر آن بر سئو

از مهم ترین پارامتر های موثر در انتخاب هاست مناسب برای سئو سایت، تعداد سایتهایی که بر روی سرور بارگذاری می شوند است. هر سرور بسته به عوامل زیر می تواند تعداد بیشتری سایت را در خود جای دهد:

– مقدار حافظه هاست
– قدرت رم و پردازنده سرور
– فعالیت سایت های بارگذاری شده

هاست چگونه بر جایگاه سایت تاثیرگذار است؟

نقش هاست در بهبود سئو

باید بگوییم که به طور مستقیم گوگل تفاوتی میان هاستهای مختلف در نظر نمی گیرد. اطلاعات سایتها از فضایی که سایت بر روی آن بارگذاری شده است دریافت می شوند و هرچه سرعت انتقال این اطلاعات بیشتر باشد، سرعت وبسایت شما ( که جایگاه مهمی در سئو دارد ) بالاتر است. برای بررسی سرعت سایت خود می توانید از GTmetrix استفاده کنید. با توجه به اینکه سرعت سایت شما یکی از مهم ترین عوامل در ارتقا رتبه سایت می باشد، پس بنابراین انتخاب هاست مناسب نیز می تواند شما را در بهبود سئو یاری کند.

بنابر این لازم می دانیم که برخی از مهم ترین مواردی که باعث می شود سرعت وبسایت شما برای کاربران و هم برای ربات های گوگل افزایش یابد را یادآور شویم.

انواع سیستم عامل هاست و تاثیر آن بر جایگاه وبسایت

انتخاب هاست مناسب برای سئو

عوامل زیادی بر سرعت لود صفحات تاثیر دارند، از جمله آنها قالب وبسایت و برنامه نویسی می باشد. موارد دیگری که با فضای میزبانی وب ارتباطی ندارند را در اینجا مطرح نمی کنیم.

سرعت فضای میزبانی شما صرفا به سخت افزار آن مربوط نمی شود، عوامل دیگری مانند سرعت کانکشن سرور، تعداد سایتهای متصل به هاست و حداکثر بار ترافیکی که سرور برای سایتها معین کرده در سرعت بارگذاری تاثیرگذارند. از دیدگاه سئو، هاستی که سبک تر باشد قطعا بهتر است، بنابراین باید به میزان ترافیک متصل به هاست توجه کنید.

سیستم عامل هاست

برای انتخاب بهترین سیستم عامل مناسب برای سئو، باید حتما سرعت آن را در نظر بگیرید. با توجه به اینکه سرویس های وردپرس و جوملا به زبان php نوشته شده اند، برای استفاده بهتر از آنها، هاست لینوکس مناسب است. و همچنین سایتهایی که به زبان Asp نوشته شده اند در سیستم هایی ویندوزی بازدهی بهتری دارند. در نهایت، سرورهای لینوکس بیشتر جا افتاده اند و پرکاربرد تر هستند.

ایا هاستهای ملی تاثیر مثبتی بر سئو دارند؟

هاست ایرانی یا خارجی ؟

مکان سرور بر اساس تراکم کاربران، تاثیر زیادی بر سرعت سایت دارد. هرچه فاصله جغرافیایی میان منطقه هاست شما و کاربرانتان کمتر باشد سرعت بارگذاری بیشتر خواهد بود. البته، این مسأله در ایران به دلیل مشکلات خزنده های گوگل در بررسی هاستهای ایرانی کمی متفاوت است. هنگامی که شما از فضای ایران استفاده می کنید، سرعت بارگذاری صفحات سایتتان نسبت به هاستهای خارجی بالاتر است. اما به دلیل اینکه گوگل در ایران سروری ندارد و دسترسی آن به ایرانی محدود است، بات های گوگل در بررسی وبسایت شما با مشکل مواجه می شوند و این موضوع تاثیر منفی بر رتبه شما خواهد داشت.

در نهایت بهتر است که از هاستی استفاده کنید که گوگل در آن حوالی سرور داشته و براحتی به سایت شما دسترسی داشته باشد. هاستهای اروپایی به دلیل اینکه به سرور های گوگل نزدیک هستند گزینه مناسبی بنظر میرسند.

آپتایم و امنیت در هاست

آپ تایم (Up-Time) هاست

در حقیقت آپ تایم زمانی است که وبسایت آنلاین و در دسترس عموم بوده است. برای این منظور ابتدا باید سرور و تجهیزات دیتا سنتر بدون وقفه و بروز مشکل به شبکه اینترنت متصل باشند. پس از آن سایت شما که داخل این سرور قرار دارد نیز باید به درستی بارگزاری شده و در در دسترس کاربران و باتهای گوگل باشد. برای داشتن آپ تایم ۹۹٪ و حتی ۱۰۰٪ در ابتدا باید یک هاست خوب در یک دیتا سنتر مطمئن تهیه کنید.

مقاله تاثیر سرعت سایت بر سئو را حتما مطالعه کنید.

امنیت هاست در سئو

امنیت هاست تاثیر غیر مستقیم بر بهبود سئو سایت شما دارد. دسترسی به اطلاعات سایت شما نباید براحتی امکانپذیر باشد. این موضوع تا زمانی که دچار حملات هکرها قرار نگرفته باشید چنان جلوه نمی کند، اما هنگامی که کار از کار گذشته باشد مشکلات زیادی پیش رو خواهید داشت. امنیت، یکی از مهمترین مسائلی است که هرگز نباید به آن بی توجهی کرد. همچنین به دلیل اینکه تجربه کاربری از موارد مهم برای گوگل است، حفاظت از حریم شخصی کاربران بخشی از این تجربه کاربری بوده و می تواند برای گوگل معیاری مهم باشد. درنهایت، از هاستهای معتبر و معروف استفاده کنید تا از مکشکلات احتمالی در امان باشید.

برچسب ها :