×

تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو سایت

4.6/5 - (7 امتیاز)

در رابطه با تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو نظرات متفاوتی وجود داشته است که امروز در این مقاله می خواهیم به بررسی جوانب این مسئله بپردازیم. سوال دیگر این است که آیا این مسئله بر رتبه بندی نتایج جست و جو نیز تاثیر دارد یا خیر؟  در ادامه با ما همراه باشید:

۱- آیا درست است که تبلیغات در گوگل بر سئو سایت اثر می گذارند؟

۲- این مسئله حقیقت دارد که می توان در ازای پرداخت پول به گوگل رتبه ی سایت را افزایش داد؟

۳- می توان از گوگل ادوردز استفاده کرد و سئوی سایت را بهبود بخشید؟

در دنیای دیجیتال مارکتینگ، همواره تصور می شود که می توان با گوگل ادوردز و پرداخت پول به گوگل وبسایت در نتیجه ی جست و جوی گوگل رتبه ی بهتری خواهد داشت. این تصور دست کم 99% اشتباه است.

خرید جایگاه تبلیغات گوگل تاثیری در سئوی سایت شما نخواهد داشت

تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو

لینک های تبلیغاتی در خود گوگل که معتبر ترین سایت محسوب می شود، به عنوان بک لینک سایت هدف شناخته می شوند؟ و آیا تبلیغات بر سئوی سایت تاثیر مستقیم دارد؟ پاسخ همه ی این ها خیر است. لینک های گوگل ادوردز به هیچ عنوان بک لینک وب سایت شناخته نخواهند شد. همچنین روبات های گوگل نیز این لینک های تبلیغاتی را به عنوان بک لینک یک وبسایت به شمار نمی آورند.

این لینک های تبلیغاتی، لینک های Nofollow هستند و چون در قالب تبلیغات هستند، کلا از دید روبات های گوگل مخفی خواهند بود. پس اگر فکر می کنید که با تبلیغات گوگل می توانید رتبه ی سایت تان را در گوگل افزایش دهید، باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید.

 

مزایای تبلیغات گوگل در سئو و بهینه سازی سایت

تبلیغات گوگل و تاثیر آن بر برندینگ سایت

در طی سال های اخیر شبکه های اجتماعی به شدت ظهور کرده اند که از طریق آن ها افراد به راحتی هر چیزی که بخواهند شامل عکس، ویدئو و موزیک را به اشتراک می گذارند. همین افراد می توانند به افزایش نام برند و اعتبار شما کمک کنند. مثلا وقتی کاربری یک کلمه را جستجو می کند و با تبلیغات وبسایت شما در بالای نتایج جستجو مواجه می شود ممکن است با باز کردن آن ، جذب محتوای وبسایت شما شود و آن را با دوستانش به اشتراک بگذارد و حتی در پروفایل خود هم لینک سایت شما را اشتراک بگذارد.

به همین راحتی دوستان این فرد لینک وبسایت شما را دیده و آن ها هم وارد وبسایت شما شده و این داستان ادامه خواهد داشت. این گونه می شود که لینک وبسایت تان در شبکه های اجتماعی دست به دست می گردد. در واقع شبکه های اجتماعی بصورت کاملا مستقیم بر سئوی سایت شما اثر ندارند اما همین اشتراک گذاری ها ترافیک وبسایت تان را افزایش می دهند و تاثیر مثبتی بر فرایند بهینه سازی سایت شما خواهند داشت.

مزیتهای تبلیغات گوگل برای بهبود رتبه سایت

تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو وبسایت تان در بین سایت های برتر زمین تجارت شما نیز محسوس است. همین بالا آمدن نام شما و برند تان در نتایج جستجو باعث می شود این نام در ذهن کاربران ثبت شود و در جستجو های بعدی شان از نام برند شما استفاده کنند،‌و یا حتی آدرس دقیق وبسایت تان را در نوار آدرس مرورگر جستجو کنند. این جستجو ها می تواند تاثیر مثبتی بر روی اعتبار وبسایت تان در گوگل داشته باشد.

وندی پیرسال می گوید: گوگل وقتی شما را دوست دارد که کاربران شما را دوست داشته باشند. در حقیقت همین عامل یکی از اصلی ترین فاکتور های تبلیغات در گوگل و سئوی سایت محسوب می شوند. این مسئله باعث می شود که برند تان در بین کاربران و رقبای تجاری، معتبر واقع شود.