×

بررسی سایت با SEMrush

5/5 - (1 امتیاز)

سایت SEMrush از سال ۲۰۰۸ فعالیت خود را شروع کرد، این وبسایت یک ابزار چندکاره برای بررسی سایت و بهینه سازی آن میباشد. بعد از ۱۰ سال تجربه در زمینه کاری سئو و بهینه سازی سایت،‌ تیم SEMrush تصمیم گرفتند تا یک ابزار آنلاین برای همین منظور تولید کنند. هدف از بررسی سایت با این ابزار بهبود شرایط فروش در وبسایتهای شرکتی و فروشگاهی است. در حال حاضر این شرکت یکی از بزرگترین ارائّ دهنده خدمات سئو میباشد که در 2 قاره مختلف 6 دفتر و بیش از 650 کارمند دارد. شما علاوه بر استفاده از ابزار آنلاین، میتوانید پروژه های سئو سایت خود را به آنها بسپارید.

کاربردهای ابزار SEMrush

اکثر خدماتی که توسط این شرکت ارائه میشوند به صورت رایگان نبوده و باید یک اکانت Pro خریداری کنید. این ابزارها شامل بررسی دامنه، بررسی کلمه کلیدی و فعالیتهای شبکه اجتماعی وبسایت میشوند. هنگامی که به صفحه اصلی وارد شوید، درون کارد میتوانید سه نوع اطلاعات وارد کنید. Keyword که سختی کلمه کلیدی را جستجو میکند و بعد از آن وارد کردن URL یا نام دامنه که تعداد بک لینکها و روند فعالیت سایت در ۳۰ روز گذشته را برایتان به نمایش میگذارد.

تعداد بک لینکهای دامنه

بررسی بک لینکها در SEMrush

یکی از بهترین کاربرد های SEMrush عنوان کردن تعداد بک لینکها و دامنه ها میباشد.

Total Backlinks تعداد بک لینکهای سایت شما را نشان میدهد و میتوانید اطلاعات Link که طی ۳ ماه گذشته حذف یا اضافه شده اند، بوسیله یک نمودار مشاهده کنید.

قسمت Referring Domains و Referring IPs تعداد دامنه های مختلفی را که از آنها لینک دریافت کرده اید نمایش میدهد. بعد از مشاهده این نمودار، بخش Total Backlinks تعداد کل لینکهای شما را در یک ماه گذشته، به همراه حالت Follow یا NoFollow نشان میدهد. همچنین شما میتوانید درصد لینکهایی که به صورت Text یا Image دریافت کرده اید را مشاهده کنید.

مقاله اصول لینک سازی در سئو را از دست ندهید!

معرفی ابزار SEMrush

انکرتکست

بررسی انکرتکست لینکهای سایت با SEMrush

این بخش از دو قسمت Top Anchors و Top Anchor Terms تشکیل شده است :

Top Anchors : پست ها و URL هایی که بیشترین تعداد لینک را دریافت کرده اند را به ترتیب از بیشترین تا کمترین تعداد دریافت Link اولویت بندی کرده است.

Top Anchor Term : عبارات ( انکرتکست هایی ) که بالاترین تعداد دریافت لینک را داشته اند به ترتیب رتبه بندی میکند.

تا بدینجا توضیحات مربوط به سربرگ Overview را بیان کردیم،‌ جزئیات سربرگهای Anchors, Backlinks, Referring Domain هرکدام به صورت جداگانه به همراه اطلاعات بیشتر قابل مشاهده هستند که تفاوت چندانی با مطالب گفته شده در این پست ندارند. بخش Domain Analytics برای مدت محدودی کاملا رایگان است اما برای استفاده از سایر ابزارهای SEMrush.com ، باید ماهانه مبلغ ۹۹ دلار پرداخت کنید که در ایران،‌ به نسبت خدماتی که دریافت میکنید مقدار زیادی است و ارزشش را ندارد.

برچسب ها :
headset مشاوره رایگان