×

بازاریابی محتوا چیست ؟

4.8/5 - (5 امتیاز)

امروزه تبلیغات سنتی آزار دهنده هستند و با پیشرفت ابزارهای ارتباطی مردم پیام ها، تصاویر، ایمیل ها و بنرهای تبلیغاتی را نوعی مزاحمت تلقی می کنند، که تمرکز روزانه شان را بهم می ریزد. با پیدایش روش های بازاریابی اینترنتی ، بازاریابی سنتی رو به افول می رود. یکی از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی ، بهینه سازی یا سئو سایت می باشد. در این راستا، گام اول که بسیار مهم است، بازاریابی محتوا یا Content Matketing می باشد.

کانتنت مارکتینگ چیست؟

بازاریابی محتوا Content Marketing نوعی از بازاریابی اینترنتی است که کار آن تولید و اشتراک گذاری محتوا و اطلاعات مفید می باشد؛ و یا می توان گفت که در اصل هنر ارتباط با مشتری و تولید محتوای مورد نیاز او می باشد. این محتوا های مفید می تواند کتاب اینترنتی، مقاله، راهنما، دستورالعمل، ویدئو و… باشد؛ که برای جذب مشتری مفید است. می توان گفت که بازاریابی محتوا اولین گام در بهینه سازی وب سایت می باشد و باید برای آن برنامه ریزی دقیقی انجام داد.  یعنی باید محتوایی وجود داشته باشد که بتوانیم آن را بهینه سازی کنیم.

بازاریابی محتوا و سئو سایت

در سئو مهم ترین و اصلی ترین نکته محتوا می باشد و با دیگر موارد مانند شبکه های اجتماعی و ساختار متفاوت است. گوگل و دیگر موتور های جست و جو هم ابتدا به وب سایت هایی با محتوای بهتر و مفید تر رتبه و رنک می دهند. امروزه در صفحات اول گوگل با وب سایت هایی با لیستی از قیمت هایشان کم تر مواجه می شویم؛ مگر این که آن سایت به بازاریابی محتوا پرداخته باشد. می توان گفته که عموما کاربران بیشتر به دنبال بررسی، مقایسه و جمع آوری اطلاعات هستند و هیچ فردی بدون اطلاعات کافی، محصولی را خریداری نمی کند.

یعنی ابتدا چندین فروشگاه و سایت را بررسی می کنیم تا در نهایت از یکی خرید کنیم. طبق تحقیقات موسسه ی Roper public affair ، بیش از 80 درصد از مشتری ها ترجیح می دهند که فروشگاه ها به جای ارائه ی تبلیغات مستقیم، اطلاعات محصول را بصورت متن و مقاله ارائه دهد تا مانند ضمانتی در تصیم گیری برای خرید به آن ها کمک کند.

موفقیت در بازاریابی محتوا

حتما مقاله ارزش محتوا را در این وب سایت مطالعه کرده اید. در غیر اینصورت حتما سری به آن بزنید. در حقیقت می توان گفت که محتوا بهترین ابزاری است که در اختیار یک کارشناس سئو می باشد. برای موفقیت در بهبود رتبه سایت باید برای تولید محتوا در سایت برنامه ریزی داشته باشیم و این کار را با مشاوره کارشناس سئو انجام دهیم. اگر بتوانید تولید محتوا را با اصول سئو انجام دهید می توانید به تاثیر چشم گیری در بازدید سایت بگذارید.

بازاریابی محتوا چگونه به شما کمک می کند؟

گاهی درک منافع این نوع بازاریابی نامفهوم است و به همین دلیل برخی در انجام آن تردید می کنند. از مزایای بازاریابی محتوا می توان به این موضوع اشاره کرد که می تواند مشتری را به فکر کردن درباره ی محصول ترغیب کرد. درواقع ساخت یک محتوا باعث ایجاد موضوعی برای بحث و صحبت بین کاربران می شود. اگر توانستید محتوایی تولید کنید که مشتری را به صحبت درباره ی آن ترغیب کند ، به این معنی ست که مشتری به خرید آن محصول نزدیک و نزدیک تر می شود.

افزایش ترافیک با کمک بازاریابی محتوا

با بازاریابی محتوا ، بازدید کنندگان بیشتری به وب سایت شما مراجعه می کنند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است. وقتی در محصولات و اطلاعات تماس شما هم در وب سایت وجود داشته باشد دیگر می توانید امیدوار باشید که محصولات تان به راحتی به فروش می رسند.

ارتباط با مشتری با محتوا

توضیح کامل و بی نقص برای مشتری بسیار جذاب است و این موضوع را به او القا می کندکه شما فروشنده ی بی نظیری هستید، محصولات تان عالی هستند و بالا بردن اطلاعات آن ها تعداد مشتری هایتان هم افزایش یافته و مشتری از خریدش احساس رضایت می کند.