×

تاثیر امنیت سایت در سئو

5/5 - (5 امتیاز)

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که امنیت چه ارتباطی به ارتقا رتبه سایت در گوگل دارد !‌ باید بگوییم که امنیت سایت به طور غیرمستقیم بر سئو تاثیرگذار است. ایجاد یک فضای امن برای ارسال و دریافت اطلاعات، علاوه بر اینکه بر رتبه شما در گوگل تاثیرگذار خواهد بود، در مقابل حمله هکر ها از اطلاعات شما محافظت می کند. حتی اگر وبسایت شما هک نشده باشد، حملات هکر ها میتواند در دسترسی بات گوگل به سایت شما اختلال ایجاد کند و تاثیر منفی بر رتبه شما داشته باشد. همچنین اگر سایت شما هک شود گوگل برای برقراری امنیت کاربران سایت خود، سایت شما را از نتایج حذف میکند.

اهمیت امنیت سایت در سئو

وبسایت Godaddy در یک بررسی اعلام می کند که 70 درصد از گزارش های هک، با اهداف سئو صورت گرفته است. این بدان معنی است که مسئله ی امنیت فقط به منظور حفظ اطلاعات شخصی کاربران و وبمستر ها نیست، بلکه هدف از هک میتواند لینک سازی و افزایش رتبه برای رقیب شما باشد. در هر صورت نادیده گرفتن امنیت سایت در سئو تاثیر منفی خواهد داشت و میتواند مشکلات بزرگی برای شما ایجاد کند.

پروتکل SSL چه تاثیری بر امنیت و بهبود رتبه سایت دارد ؟

پروتکل HTTPS و تاثیر آن بر سئو

moz در مقاله SEO tips for HTTPS بر اساس یک آمار اعلام میکند که امروزه 80 درصد وبسایت ها از SSL/HTTPS استفاده میکنند. SSL با رمزگذاری داده ها، یک پل ارتباطی امن برای رد و بدل اطلاعات ایجاد میکند، این موضوع به خصوص در صفحات درگاه بانک اهمیت بیشتری پیدا میکند. گوگل نیز به امنیت سایت ها در رتبه بندی توجه میکند و برای پروتکل HTTPS یک امتیاز مثبت در نظر خواهد گرفت.

افزایش امنیت سایت و بهبود سئو

در حقیقت، SSL نیاز بیشتر به برقراری ارتباط میان سرور ها دارد. از این جهت میتواند تا حدودی در کاهش سرعت صفحات ( بخصوص برای صفحات سنگین ) تاثیرگذار باشد. البته در صورتی که حجم صفحات خود را طبق اصول سئو بهینه سازی کرده باشید، میتوانید با خیال راحت از مزیت های پروتکل HTTPS بهره مند شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، میتوانید مقاله سرعت سایت و تاثیر آن بر سئو را مطالعه کنید.

پلاگین ها چگونه میتوانند امنیت سایت را به خطر بیندازند؟

پلاگین ها تهدیدی برای امنیت سایت و سئو

میتوان پلاگین های موجود در وردپرس را ار تولید کننده آن خرید. پس از خریدن پلاگین، به سادگی میتوان با کدنویسی آن، لینک های مخفی در سایت هایی که از آن استفاده می کنند قرار داد. بدین صورت هیچ تضمینی وجود ندارد که آپدیت های بعدی این پلاگین چه بلایی سر جایگاه و رتبه شما خواهند آورد.

توصیه می شود قبل از فعال سازی هر پلاگین، درمورد هک و باگ های آن در گوگل جستجو کنید تا درباره آن اطمینان کسب کنید.

فقط و فقط از پلاگین های معروف و معتبر استفاده کنید.