×

الگوریتم پاندا چیست

5/5 - (4 امتیاز)

در این مطلب ابتدا به معرفی این الگوریتم میپردازیم و سپس برایتان شرح میدهیم که الگویتم پاندا چیست.

این الگوریتم در سال ۲۰۱۱ در پی اعتراضات کاربران نسبت به رتبه بندی صفحه نتایج گوگل منتشر شد. در سال ۲۰۱۰ الگوریتم مناسبی برای بررسی محتوا وجود نداشت و مکررا مشاهده میشد که متنهای کوتاه و بی ارزش، رتبه های برتر صفحه نتایج را کسب کرده اند. این موضوع تا جایی پیش رفته بود که نارضایتی بسیاری از کاربران را با خود به همراه آورده بود و خطری جدی برای Google به حساب می آمد. پس از انتشار این الگوریتم، وبسایتهایی که محتوای بی کیفیت تولید میکردند از صفحه نتایج حذف شدند و به گفته گوگل، ۱۱ درصد رتبه ها دچار تغییر شدند. بدین ترتیب، شانس کسب رتبه برای وبمسترانی که متنهای بی کیفیت و یا تکراری تولید میکردند کاهش یافت.

معرفی الگوریتم پاندا

یک روز پس از روی کار آمدن این الگوریتم، وبلاگ رسمی گوگل اطلاعاتی را درباره آن منتشر کرده و اعلام نمود که ازین پس وبمستران برای کسب رتبه باید محتوای ارزشمند و منحصر بفرد تولید کنند و متنهای کپی از صفحه نتایج حذف خواهند شد. تا به امروز اپدیتهای زیادی برای پاندا ارائه شده است و گوگل براحتی میتواند متنهای ترجمه شده را تشخیص دهد. برخی وبمستران نیز برای فریب دادن گوگل دست به کپی کردن متن و جابجایی کلمات آن میزنند، باید گفت که بات های گوگل هوشمند تر از این هستند که نتوانند این موارد را تشخیص دهند.

در حال حاضر امکان دارد صفحاتی از وبسایت شما توسط این الگوریتم جریمه شده باشد. باید این نکته را در نظر داشته باشید زمانی که تعداد این صفحات افزایش یابد ممکن است بر اعتبار دامنه و دیگر صفحات سایتتان نیز تاثیر منفی داشته باشد.

چگونه جریمه الگوریتم پاندا را جبران کنیم ؟

راه حل رفع جریمه الگوریتم پاندا چیست

اگر همه ی مطالب وبسایتتان بی کیفیت و بی ارزش است بهتر است آدرس دامنه تان را فراموش کنید! اما در صورتی که در کنار تولید محتوای با کیفیت، برخی مطالب و یا اخبار را از سایتهای دیگر کپی کرده اید میتوانید با کمی تلاش جریمه الگوریتم پاندا را برطرف کنید. بهترین راه قبل از حذف کردن URL، بروزرسانی پست میباشد. سعی کنید تا جایی که میشود از ابزار Remove URL استفاده نکنید و بجای آن مطلب را از زبان خودتان بازنویسی کنید. چرا که با بازنویسی علاوه بر اینکه تاثیر منفی را برطرف میکنید، بلکه آن را تبدیل به یک امتیاز مثبت برای سایت خود کرده اید.

اما با حذف لینک تنها میتوانید اوضاع را کمی تغییر دهید. حذف URL برای شما آخرین راه محسوب میشود و طبیعتا گوگل هم این موضوع را درک خواهد کرد. در هر صورت متن بی ارزش را به حال خود رها نکنید و حتی اگر امکان بازنویسی برایتان وجود ندارد، آن را حذف کنید. همانطور که از قدیم گفته اند جلوی ضرر از هرکجا گرفته شود منفعت است. میتوانید از ابزار Mozbar برای بررسی وضعیت اسپم و مطالب سایت خود استفاده کنید.