×

الگوریتم مرغ مگس خوار

4.8/5 - (6 امتیاز)

الگوریتم های مختلفی در گوگل وجود دارد مثل پنگوئن و پاندا که . که اکنون الگوریتم جدیدی معرفی شده که به دلیل تاثیر کم این الگوریتم بر رتبه های گوگل توجه کاربران را زیادی به خود جلب نکرد. این الگوریتم مرغ مگس خوار یا Humming bird میباشد.

زمانی که به دنبال مطلبی در گوگل می گردید یک عبارت را سرچ می کنید که با توجه به مطالبی که نمایش داده می شود تغییراتی در عبارت جستجو شده ایجاد می کنید و ظاهرا گوگل متوجه این رفتار کاربران به هنگام جستجو کردن می شود.

الگوریتم های قبل به طور اتفاقی روی نتایج گوگل در سایت شما تاثیر می گذارد و شما به راحتی مثبت یا منفی بودن آن را می فهمید. احتمالا متوجه شده اید که سایتی جریمه شده توسط الگوریتم پنگوئن بازدیدهای خود را از موتورهای جستجو از دست داده است. الگوریتم مرغ مگس خوار به صورت دینامیک رتبه بندی شما را تحت تاثیر قرار می دهد و متوجه شدن واکنش و رفتار های آن بسیار دشوار است. طی تلاش ها و آزمون وخطا و مطالعات می توان تا حدودی رفتارهای مرغ مگس خوار هنگام جستجو در گوگل را پیش بینی کرد که در ادامه به توضیح آن میپردازیم.

 

الگوریتم مرغ مگسخوار چه تاثیری بر صفحه نتایج دارد ؟

الگوریتم مرغ مگسخوار چیست

گاهی وقتی لینک خاصی از سایت خود را سرچ می کنید متوجه می شوید که تفاوتی بین عنوان و توضیحاتی که نشان می دهد با موضوعی که خودتان در متا وارد کرده اید وجود دارد. این مسئله یکی از کارهای مرغ مگس خوار است که در این مقاله به بررسی دلایل آن می پردازیم:

شما وقتی در گوگل دنبال عبارت خاصی می گردید و آن را پیدا نمی کنید با عوض کردن عبارت به جستجوی عبارت های دیگر می پردازید، سپس الگوریتم مرغ مگس خوار بعضی از لینک ها را حذف می کند و بعضی دیگر را تغییر می دهد و به کاربر نشان می دهد چون ممکن است اطلاعاتی که وارد می کنید برای کاربران مفید نباشد ولی جزئیات همان، بحث مورد نظر شما باشد.

الگوریتم مرغ مگسخوار باید به خوبی کلمات و معنی آنها را بشناسد. مطالبی که در این فصل می گوییم باید دقیق تر و یک مقاله کاملا مجزا باشد.

نحوه عملکرد الگوریتم Humming Bird

الگوریتم مرغ مگس خوار چگونه عمل میکند

– اگر کلمه ای که کاربر جستجو کرده در متای صفحه نباشد ولی در محتوای آن کاملا دیده و مورد استفاده قرار گرفته باشد، گوگل به طور خودکار مقداری از عبارت که کاربر می خواهد را، در توضیحات سایت شما قرار می دهد و آن را برای جلب توجه کاربر در عنوان صفحه می گذارد. در این بحث الگوریتم مرغ مگس خوار فرصت دیگری به شما می دهد که اگر دوباره هم نتوانید آن را قدرشناسی کنید، به مرور شانس خود را برای ارتقا سایت در گوگل از دست میدهید.

به عنوان نمونه در تصویر می بینید که دو متن کاملا مختلف ولی مربوط به هم را جستجو می کند که یکی از آنها رتبه اول گوگل را برده است ولی الگوریتم مرغ مگس خوار توضیحات متای مختلفی برای این عبارت ها به کاربر نشان داده می شود.

الگوریتم مرغ مگس خوار در گوگل

– اهمیت توضیحات ، عنوان صفحه با ارتباط داشتن موضوع بسیار مهم است که به راحتی گوگل می تواند موضوع شما را بفهمد، اگر این موضوع با محتوای شما مرتبط نباشد مرغ مگس خوار خودش آن را دوباره به طور خودکار بازنویسی می کند.

الگوریتم Humming Bird این خوبی را دارد که با تغییر دادن برخی توضیحات و عنوان می تواند شانس شما را برای جلب توجه کاربران بیشتر کند.

در نتیجه الگوریتم مرغ مگس خوار به شما کمک می کند با استفاده از عوض کردن عنوان یا توضیحات بازدید سایت شما را در گوگل بالا ببرد. اگر این مورد چندین بار برای صفحات سایت شما اتفاق بیفتد شما باید بازنویسی جدی تری برای نوشتن عنوان و توضیحات داشته باشید.

عوامل تاثیرگذار بر الگوریتم مگس خوار

واکنش رفتارهای کاربران روی مرغ مگس خوار

رفتارهای کاربرانی که در سایت ها به دنبال مطالبی می گردند یکی از فعالیت های الگوریتم مرغ مگس خوار است. مثلا اگر در سایت شما کلمه ی (جام جهانی) رتبه سوم را داشته باشد ولی بازدید کنندگان بالایی داشته باشد، به مرور زمان جای شما محکم می شود.

مرغ مگسخوار اعتقاد دارد که انسان ها به دلیل تکنولوژی گوگل از روبات های گوگل برتری دارند. یکی از افرادی که بسیار مشهور است در زمینه سئو سایت و ساخت سایتها مدیر شرکت  Moz  (Rand Fishkin) نام دارد. که او طی آزمایش های فراوانی که داشته از طریق پیج توییتر درخواست داشته تا متن imec lab را در گوگل سرچ کند و روی وبلاگ او که نتیجه هفتم بود کلیک کند که در این آزمایش 228 نفر شرکت کردند که در مدت زمان کوتاهی روی لینک کلیک کردند و صفحه مورد نظر را از رتبه هفتم به رتبه اول رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *