×

۷ روش ساده و موثر افزایش فالوور اینستاگرام

5/5 - (3 امتیاز)

روش های افزایش فالوور اینستاگرام از گذشته تا به امروز و هم راستای تغییرات اساسی در الگوریتم های اینستاگرام، تغییرات شگرفی داشته است. بطور مثال در گذشته می توانستید با استفاده از ربات های متنوعی که وجود داشت، به سادگی نسبت به افزایش فالوور و افزایش لایک فیک اقدام کنید. اما امروزه بخوبی می دانیم که این کار تنها عدد مربوط به تعداد فالوور ها و یا لایک های پست های شما را افزایش می دهد. اما هیچ ارزش نداشته و در موارد متعددی نتیجه کاملا معکوس در روند رشد پیج اینستاگرام شما خواهد داشت.

افزایش فالوور اینستاگرام ارگانیک

آموزش روش های رایگان افزایش فالوور اینستاگرام

بنابراین ممکن است از خود سوال کنید چه روش هایی برای افزایش فالوور واقعی برای پیج اینستاگرام وجود دارد؟ چطور تعداد فالوورهای ارگانیک پیج خود را افزایش دهیم؟ آیا روش مطمئنی برای افزایش فالوور اینستاگرام به صورت رایگان وجود دارد؟ کوتاه ترین و سریع ترین راه برای افزایش تعداد Follower های یک پیج نو پا چیست؟

در ادامه به پاسخ این سوالات پرداخته، سریع ترین و سالم ترین روش های واقعی و اصولی را معرفی می نمائیم. اما قبل از آن لازم است به سوال مهم زیر پاسخ دهیم.

چرا فالوور فیک نخریم؟

تصور کنید یک میلیون فالوور دارید که پست های شما را لایک نمی کنند. کامنت نمی گذارند و با پیج شما در تعامل نیستند. ویو پست ها و ریلزهای شما علیرغم تعداد بالای follower های شما بسیار پائین است. در این حالت، نه تنها وجود این اکانت های دنبال کننده نفعی برای شما نخواهند داشت، بلکه مستقیما به ضرر شما نیز کار خواهند کرد.

خرید فالوور فیک اینستاگرام

علت مهم این موضوع نیز به آن بر می گردد که سیاست اصلی اینستاگرام برای نشان دادن پست های شما در اکسپلور، بر مبنای جذاب و مفید بودن آنها است. بنابراین وقتی کاربران دنبال کننده پیج شما نه لایک می کنند و نه کامنت می گذارند و ویوی پست ها و ریلزهای شما کم است.، در این حالت الگوریتم هوشمند اینستاگرام به این نتیجه می رسد که پست های شما جذاب و مفید نیست. بنابراین هرگز به پست های شما اجازه ورود به اکسپلور را نخواهد داد.

فالوور رایگان (فیک) در کمتر از ۱٪ مواقع به مشتری وفادار پیج شما تبدیل خواهد شد.

چطور در عرض 1 ماه به 100K تا 300K فالوور واقعی برسیم؟

خبر خوب آن است که مطابق با الگوریتم های جدید instagram، اگر پیج خود را به تازگی راه اندازی کرده باشید و اصولی جلو بروید، بسیار سریع تر از روش هایی نظیر خرید پیج با فالوور غیر واقعی می توانید رشد کنید. برای اینکار چند قدم رایگان، ساده و در عین حال کاملا تضمینی وجود دارد:

افزایش فالوور ارگانیک رایگان

۱- افزایش فالور ارگانیک با تولید محتوای کاربرپسند

ممکن است برای تولید محتوای جذاب دچار چالش و سر در گمی شده باشید. ساده ترین راهکار آن است که خود را به جای مخاطب خود بگذارید. از خود بپرسید که چرا افراد باید پیج شما را فالو کنند؟ آنها در پیج شما به دنبال چه چیزی هستند و از چه چیز هایی خوششان خواهد آمد؟

برای اینکه افراد شما را دنبال کنند و از محتوای شما خوششان آمده، تعامل لازم را داشته باشند، در وهله اول لازم است محتوایی جذاب تولید نمائید. بطوریکه به خوبی به چشم مخاطب آمده، او را ترغیب به واکنش نماید. بطور مثال لایک، کامنت، ارسال پست به دوستان و در نهایت خرید از شما.

بنابراین لازم است محتوایی که می سازید علاوه بر مفید بودن، به اندازه کافی جذاب و سرگرم کننده نیز باشد. محتوای جذاب نیز، به پستی گفته می شود که دست به دست در بین مخاطبان بچرخد!

افزایش فالوور واقعی با تولید محتوا

تنها با تولید یک محتوای جذاب می توانید تعداد لایک و کامنت های خود را به قدری افزایش دهید که یک شبه وارد اکسپلور شوید و تعداد زیادی از افراد که فالوور پیج شما نیستند، از پست و پیج شما دیدن کنند. در نهایت اکسپلور اینستاگرام جایی است که اگر به آن راه پیدا کنید، در مدت زمان چند ساعت هزاران نفر از پست و پیج شما دیدن خواهند کرد. در این حالت اگر سایر پست های پیج شما نیز به اندازه کافی جذاب و اصولی باشد، تعداد زیادی از این افراد به فالور ارگانیک یا واقعی شما تبدیل خواهند شد. آن هم به صورت کاملا رایگان و البته سریع!

با استفاده از بخش Insight موجود در پروفایل های تجاری می توانید رفتار مخاطبین خود را به طور دقیق رصد کنید. همچنین متوجه شوید مخاطب شما از کدام نوع پست های شما بیشتر خوشش می آید! تحلیل رفتار کاربران در نهایت موجب بهبود کیفی محتواهای شما می گردد.

استفاده از هشتگ های مناسب

هشتگ گذاری در کپشن پست های شما موجب می گردد که اینستاگرام از موضوع آن پست دقیقا مطلع گردد. با اینکار هدف خود از گذاشتن آن پست را هم به اینستاگرام و هم به مخاطب خود نشان خواهید داد. ضمن آنکه یکی از فواید هشتگ گذاری آن است که به کمک آن مخاطبینی که حتی فالوور پیج شما نیستند و به دنبال محصول یا خدمات شما می گردند، بتوانند به واسطه هشتگ از وجود شما و پیج و محصولتان مطلع شده، در نهایت شما را فالو کنند.

روش های رایگان جذب فالوور واقعی اینستاگرام

۲- افزایش تعامل با مخاطب

برقراری یک ارتباط دو طرفه بین شما و مخاطب در اینستاگرام را تعامل می نامند که مستقیما به اینستاگرام این پالس مثبت را ارسال می کند که محتوای پیج شما مفید و جذاب است. برای افزایش تعامل با مخاطبین و دنبال کنندگان خود روش های زیر را انجام دهید:

 1. معرفی دو طرفه پیج های همکار در استوری ها به صورت توافقی
 2. برگزاری لایو های مشترک برای به اشتراک گذاری مخاطبین دو پیج و بزرگ تر شدن دایره مخاطبان شما
 3. گذاشتن کامنت های مفید و جذاب در زیر پست های مهم پیج های پر مخاطب (کامنت مارکتینگ)
 4. گذاشتن استوری های پرسشی

یکی از روش های ایجاد تعامل، تحت عنوان قانون تعامل چند دقیقه ای شناخه می شود. که می تواند موجب افزایش فالوور واقعی پیج شما بطور رایگان شود. برای اینکار کافی است پیش از انتشار پست خود با سایر پیج ها تعامل انجام دهید. یعنی پست های آنها را لایک کرده، برای آنها کامنت مثبت بگذارید.

این کار موجب می گردد پس از انتشار پست خود با انبوهی از لایک و کامنت های جبرانی از سوی آن پیج ها مواجه شوید. این نوع تعامل بسیار مفید و واقعی است و در نهایت به رشد تعداد فالوور های پیج شما می انجامد. زیرا سبب می گردد که پست های شما بیشتر دیده شود.

۳- افزایش فالوور طبیعی با تبلیغات

قاعدتا روش تبلیغات برای افرادی که به تازگی پیج خود را راه اندازی کرده اند و هیچ فالووری ندارند، ایده مناسبی نیست. همچنین ممکن است در ابتدای راه هزینه های لازم برای تبلیغات ارزشمند و موثر را نداشته باشید. بنابراین در شروع کار خود بهتر است از دو روش قبلی برای جذب فالوور طبیعی استفاده کرده. پس از جذب ۱۰۰ تا ۲۰۰ مخاطب اقدام به ساخت پست ها یا ریلزهای تبلیغاتی و انتشار آنها در پیج هایی با فعالیت مشابه نمائید.

آموزش افزایش فالوور واقعی اینستاگرام با تبلیغات

برای شروع تبلیغات بهتر است حداقل ۱۰ الی ۲۰ پست مفید و جذاب در پیج خود ساخته باشید. این کار لازم است زیرا افرادی که به دنبال تبلیغات وارد پیج شما می شوند. اگر محتوای مفید و جذاب زیادی در پیج شما پیدا نکنند، ترغیب به دنبال کردن پیج شما نخواهند شد.

۴- استفاده از تگ لوکیشن در پست ها

با توجه به اینکه اینستاگرام هوشمند است و این قابلیت را دارد که پست های مرتبط با یک منطقه جغرافیایی را به مخاطبینی که در آن ناحیه حضور دارند نمایش دهد.، بهتر است از تگ لوکیشن در پست های خود استفاده کنید. با این روش پست های شما به افراد بیشتری نشان داده می شود. و به طور طبیعی منجر به افزایش تعداد دنبال کنندگان شما خواهد شد.

۵- انتشار ریلز و پست های ویدیویی در یوتیوب، آپارات و …

اگر بتوانید پست های ویدیویی خود نظیر ریلزهای طولانی تر یا همان IGTV ها را در یوتیوب یا آپارات و سایر شبکه های ویدیو مهر منتشر کنید. مستقیما بر رشد پیج شما و افزایش تعداد مخاطبین شما موثر خواهد بود.

در نهایت از مهمترین عوامل موثر بر افزایش سرعت جذب فالوور های واقعی در پیج شما، گذاشتن پست های جذاب به طور منظم است. سعی کنید محتواهای مفید و سرگرم کننده را به طور مستمر تولید و منتشر کنید. همچنین بهتر است در ساعات مشخصی (برحسب در نظر گرفتن تایم اوقات فراغت مخاطبین شما) برای انتشار پست های خود در نظر بگیرید. با این روش مخاطبین شما در ساعات مشخصی منتظر دیدن پست های شما خواهند بود و شانس دیده شدن شما بیشتر است.

۶- تاثیر پروفایل جذاب در افزایش Follower

با توجه به اینکه پروفایل هر پیج نقش ویترین برای مغازه را دارد، نقش محتوا و ظاهر آن در جذب مخاطب حیاتی است. برای جذابیت بیشتر پروفایل خود سعی کنید از تصویر یا لوگوی جذاب و شیک استفاده کنید که خلاقانه باشد. همچنین در Bio‌ پیج خود بطور مختصر توضیح دهید که شما چه کسی هستید و چرا مخاطب باید شما را دنبال کند. همواره صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهید.

استفاده از پروفایل جذاب موجب می شود که مخاطب جذب شود و در نگاه اول به فالو کردن پیج شما تمایل پیدا کند.

روش افزایش طبیعی فالوور با مسابقات اینستاگرامی

۷- برگزاری مسابقات اینستاگرامی به منظور افزایش دنبال کنندگان واقعی

امروزه برگزار کردن مسابقات اینستاگرامی یکی از روش های کارآمد و متداول افزایش فالوور ارگانیک برای پیج های اینستاگرامی است. بدین صورت که با کمی خلاقیت به خرج دادن می توانید مسابقاتی دارای جوایز ارزنده طراحی کنید. کافی است شرط شرکت داده شدن مخاطبین در مسابقه را طوری تعیین کنید که از دوستان خود بخواهند که پیج شما را فالو کنند.

حتی می توانید یکی از شرط ها را لایک کردن ۵ پست آخر خود نیز بگذارید. بدین شکل با یک تیر چند نشان زده اید و در مدت زمان کوتاهی می توانید تعداد زیادی مخاطب واقعی برای پیج خود جذب کنید. البته سعی کنید همیشه صادقانه رفتار کنید و مسابقات شما برنده های واقعی و جوایز واقعی داشته باشند!

One thought on “۷ روش ساده و موثر افزایش فالوور اینستاگرام
 • آبان 22, 1402 at 2:41 ب.ظ
  Permalink

  برای اینکه فالوور بگیرید فقط محتوای مفید و کوتاه رایگان باید تولید کنید در یک زمینه کاری نیچ … تمام

  Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *