×

اشتباهات رایج در سئو

4.9/5 - (12 امتیاز)

با توجه به اینکه بسیاری از استاندارد ها و قوانین گوگل به صورت مستقیم و رسمی اعلام نشده است ، بسیاری از مواقع کارشناسان سئو ممکن است دچار اشتباهاتی شوند ، در این بخش میخوایم شما را با اشتباهات رایج در سئو آشنا کنیم تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرده و دچار این مشکلات نشوید. با ما همراه باشید

اشتباهات متداول سئو

یکی از مهم ترین مباحث در سئو سایت ، محتوای آن است. محتوا باید بر اساس استانداردها و با توجه به نیاز کاربران تولید شود. در این مقاله برخی از اشتباهات رایج سئو را برایتان توضیح خواهیم داد.

بر اساس الگوریتم های گوگل سایت هایی که از محتوای بی ارزش یا کپی شده استفاده می کنند جریمه می شوند. همچنین سایت هایی که از کلمات کلیدی به تعداد زیاد استفاده می کنند تا در نتیجه ی جست و جو ها در صفحه ی اول قرار بگیرند هم جریمه خواهند شد. پس باید استانداردها را در بازاریابی محتوا رعایت کنیم . زیرا در نهایت ، سایت مان به صورت قانونی رتبه کسب کرده و در صفحه ی اول گوگل جای خواهد گرفت.

اشتباهات رایج در تولید محتوا

آشنایی با انواع اشتباهات سئو

در حقیقت بحث بهینه سازی وب سایت چیزی بسیار فراتر و مهم تر از به کار بردن کلمات کلیدی در متن است. یک محتوای خوب باید علاوه بر کلمات کلیدی، عاری از مشکلات نگارشی باشد، و جدید و خلاقانه و مخاطب پسند باشد. البته باید این مسئله را هم بدانید که برخی از عوامل سئو ، مربوط به رعایت استانداردهای کد نویسی و طراحی سایت می باشند.

زیاده روی در سئو

استفاده ی بیش از اندازه ازهر یک از فاکتورهای سئو نیز یکی دیگر از اشتباهات رایج در سئو و بهینه سازی است. همه می دانند که در هر کاری اگر زیاده روی کنیم نتیجه ی معکوس و زیان باری دارد. در بحث سئو نیز اگر از هر یک از فاکتورهای آن استفاده ی بیش از حد کنیم جریمه خواهیم شد. پس همیشه در استفاده از آن ها اعتدال را رعایت کنید.

توصیه میکنیم مقاله ارزش محتوا در سئو را مطالعه کنید

اشتباه رایج سئو در تولید محتوا

الگوریتم های گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها، هر سال تغییر می کند. اما وب مستران بطور عمومی از این تغییرات با خبر نیستند و هیچ کس دیگر هم از آن ها اطلاعی ندارد. مثلا تا چند سال پیش با استفاده از تکرار کلمات کلیدی می توانستید در صفحه ی اول نتایج رتبه ی خوبی بدست آورید؛ اما امروزه اگر این کار را انجام دهید جریمه می شوید.

گوگل همیشه در تلاش برای بالا آوردن سایت های مفید و با ارزش است. پس رضایت کاربران را همیشه در درجه ی اول کار خود قرار دهید. گوگل مخاطب پسند بودن سایت شما را از میزان نرخ بازگشت یا بانس ریت شما متوجه می شود. همچنین گوگل می تواند میزان اشتراک گذاری مطالب سایت تان در شبکه های اجتماعی را نیز درک کند.

اشتباهات رایج سئو در یک سایت تازه تاسیس

این مورد یکی از اشتباهات رایج در سئو است که به کرات دیده میشود، وب سایتی که تازه تاسیس شده در قدم اول از کلمات کلیدی مرتبط با تجارتش استفاده می کند که کار بسیار اشتباهی است. زیرا یک وب سایت تازه تاسیس شده از رتبه ی بسیار پایینی برخوردار است و برای بالا بردن آن باید از کلمات کلیدی ترکیبی استفاده کند. مثلا می توانید بجای عبارت “فروش عطر” از عبارت ترکیبی “فروش عطر مردانه” استفاده کند. در چنین شرایطی ممکن است کم تر این عبارت جست و جو شود ، اما در این کلمه ی کلیدی در رتبه ی یک قرار می گیرید.

بهترین میزان استفاده از کلمات کلیدی بین 1 الی 2.5 درصد است . اگر از این میزان استفاده کنید جریمه نمی شوید و تاثیر خوبی برای وب سایت تان خواهد داشت.

اشتباهات رایج در لینک سازی و شبکه های اجتماعی

توجه نکردن به لینک بیلدینگ

یکی دیگر از اشتباهات رایج در سئو  که بسیار تاثیر منفی دارد، بک لینک ها می باشند. اگر یک مطلب خوب و مخاطب پسند در وب سایت تان بگذارید و کاربری آن را به اشتراک بگذارد، شما صاحب یک بک لینک از سایت او شده اید. اما در لینک بیلدینگ شما در محتوای خود به سایر صفحات وب سایت لینک داخلی می دهید و گوگل نیز با ایندکس این صفحه سایت سایر صفحات را هم بررسی می کند و باعث افزایش رتبه می شود. این مسئله بسیار مهم است، در صورتی که لینک های داخلی یا خارجی محتوایتان به صفحه 404 ختم شود میتواند به کلی رتبه شما را دستخوش تغییر کند. میتوان گفت که استفاده نکردن از لینکهای داخلی خود یکی از اشتباهات بزرگ سئو به شمار میرود!

اما اگر می خواهید از مزایای لینک بیلدینگ استفاده کنید باید به چند نکته ی مهم توجه کنید.

1- از لینک های داخلی بیش از اندازه استفاده نکنید ( حداکثر تعداد لینک ها برای یک مطلب حدودا 900 کلمه ای ، 3 الی 4 لینک می باشد.)

2- باید به لینک های اسپم داخل کامنت ها بسیار توجه کنید. کامنت های کاربران را قبل از قرار دادن در وب سایت تان، مطالعه و تائید کنید زیرا برخی کاربران لینک های مخربی در کامنت های خود می گذارند.

3- مورد بعد ارتباط دادن بین وبلاگ ها است . حتما تاکنون دیده اید که مدیران وب سایت ها لینک هایی را در سایت شان می گذارند که هیچ ارتباطی با موضوع وب سایت شان ندارد.

اشتباهات رایج سئو در شبکه های اجتماعی

امروزه همه از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند که بهترین ابزار برای انتشار مطالب تان به شمار می آید. پس مطالب خود را به گونه ای تنظیم کنید که قابلیت اشتراک گذاری داشته باشد و دکمه ی اشتراک گذاری را هم برای آن ها قرار دهید. البته با توجه به سرعت اشتراک گذاری در این شبکه ها یک بار ارسال کافی نیست و چندین مرتبه این کار را انجام دهید تا مطلب تان دیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *