×

ارزش محتوا در سئو

4.9/5 - (15 امتیاز)

جایگاه و ارزش محتوا در سئو بسیار حائز اهمیت است. به طوری که عبارت Content Is King به معنی “محتوا پادشاه است” به عنوان یک ضرب المثل از کارشناسان سئو شنیده می شود. این عبارت متذکر می شود که محتوای با کیفیت و شاخص، از مهمترین فاکتورهایی است که برای موفقیت در سئو تاثیر گذار است. محتوای با ارزش، حتی قبل از ساخته شدن موتور گوگل برای مایکروسافت ارزشمند بوده به طوری که بیل گیتس، آن را دو سال قبل از تولد موتور گوگل (در سال 1996) گفته است.

تاثیر و ارزش محتوا در کسب رتبه در گوگل

ابزار شما در رقابت برای کسب جایگاه بالاتر، محتوای شما است. همیشه سعی کنید در یک بازه زمانی مشخص سایتتان را بروز نگه دارید و گوگل را عادت دهید که شما را تحت نظر بگیرد، در نوشتن مطالب به کلمه های کلیدی سایتتان اشاره کنید، همچنین لینک سازی داخلی نیز تاثیر مثبتی بر جایگاه شما خواهد داشت.

محتوای با ارزش

ارزش محتوا، ارزش سایت شما است. تقریبا هر چیزی که به جایگاه شما مربوط می شود با محتوای شما هم مرتبط است! رعایت اصول سئو در نوشتن محتوا، برای کسب و کار شما نیز سودآور است. اما یک محتوای با ارزش چگونه محتوایی است؟

تاثیر محتوا در سئو

محتوا باید که مورد پسند کاربران و گوگل باشد، با توجه به این که گوگل هم رضایت کاربران را اولویت قرار می دهد نوشتن یک محتوای با ارزش آنچنان هم سخت نیست. هرچه محتوای شما کامل تر و جامع تر باشد ارزشمند تر است.

محتوای کامل

صرفنظر از ارزش معنایی متن نوشته شده، محتوای شما باید پیرو قواعد و اصول نوشتاری باشد. نباید در استفاده از کلمات کلیدی زیاده روی کرد. همچنین باید به اندازه و نوع و رنگ متن توجه شود، برای نوشتن محتوای مفید همواره خودتان را جای کاربران قرار دهید. شما قطعا به خواندن محتوای طولانی که در آن از هدر استفاده نشده مشتاق نیستید! تصور کنید خواندن مطالبی که با فونت های کوچک نوشته شده اند و یا رنگ انها چشم ما را خسته می کند چقدر کسل کننده است. قبل از انتشار متن خودتان در جایگاه کاربر یکبار آن را تست کنید!

محتوای جامع

یک محتوای کپی شده هیچ ارزشی ندارد. محتوای شما باید چکیده ای از مطالب رقبای شما باشد. این مورد را دست کم نگیرید، تقلید کردن از دیگران کار ساده ای است، شما باید خودتان یک مطلب جدید با همان موضوع بسازید، هرچه خلاق تر باشید جایگاه بهتری هم خواهید داشت. محتوای شما باید در سطحی باشد که درک آن برای عموم افراد راحت باشد، کلمات در هم و نامنظم ارزش محتوایی ندارند. شما از خواندن محتوایی که معنای خاصی را از آن دریافت نمی کنید خسته می شوید. از نظر گوگل نیز متنی ارزشمند است که به سایت های معتبر بک لینک شده باشد و در آن از عکس و نمودار برای تفهیم موضوع استفاده شود.

سئو در کیفیت محتوا

  •  به یاد داشته باشید که کیفیت محتوا از کمیت آن با ارزش تر است. محتوای تولید شده باید معتبر باشد و همچنین بر اساس نوع نگارش نویسنده بوده و کپی نباشد. نویسنده باید از کلمات رسا و مفهوم استفاده کند به طوری که درک مطلب توسط کاربر به سادگی انجام شود.
  •  در نوشتن مطالب باید همواره این سوال را از خودمان بپرسیم که مخاطب شما می خواهد چه چیزی را مطالعه کند؟اولویت در رتبه بندی گوگل همیشه رضایت کاربران است.
  •  توجه به کیفیت مطلب نباید شما را از خوانایی متن غافل کند.

سئو در نگارش محتوا

  •  از کلمه کلیدی خود در بخش Title استفاده کنید، بهتر است که Title شما با کلمه کلیدی تان شروع شود.
  •  در تگ H1 , H2 , H3 از کلمه کلیدی استفاده کنید. تگ H1 مانند Title دوم شما می باشد و اهمیت بیشتری دارد.
  •  در نوشتن متن از کلمات کلیدی به اندازه ی کافی استفاده کنید، به خاطر داشته باشید که استفاده ی زیاد از کلمه کلیدی تاثیر منفی بر سئوی سایت شما دارد.
  •  هرچه طول متن نوشته شده بیشتر باشد از اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود البته به شرطی که در چارچوب قوانین گوگل قرار بگیرد.
  •  اضافه کردن عکس مرتبط با مطلب نیز می تواند مفید باشد، کلمه کلیدی شما باید در نام تصویر و همچنین متن جایگزین آن حضور داشته باشد.

ارزش محتوای سایت در سئو

سئو سایت در تولید محتوا

عنوان محتوا: در عنوان محتوا کلمه کلیدی اصلی تان را ذکر کنید، سعی کنید از جملات و عبارات کلیدی که (مرتبط با عبارت موردنظرتان) ممکن است در گوگل جستجو شوند را در عنوان ذکر کنید. عنوان در تاثیر تولید محتوا در سئو سایت اهمیت بالایی دارد.

توضیحات محتوا (Description): در قسمت توضیحات باید چند جمله مرتبط با کلمه کلیدیتان قرار دهید. هرچه خلاقیت بیشتری در ایجاد جمله های مرتبط و متفاوت داشته باشید، متن شما شانس بیشتری برای کسب جایگاه در صفحه اول گوگل خواهد داشت. استفاده مکرر از کلمه کلیدی اصلی تان در متن تاثیر منفی بر سئو سایتتان خواهد داشت.

توضیحات متا: استفاده از کلمه کلیدی در قسمت متا، بر تاثیرات تولید محتوا در سئو سایت تغییری ایجاد نخواهد کرد. توضیحات اسنیپت مطالب بیشتر جنبه تبلیغاتی و جذب کاربری دارد. به عنوان مثال برای کلمه کلیدی سئو سایت می توانید از کلمات مشابه آموزش سئو، بهینه سازی سایت و افزایش رتبه سایت استفاده کنید.

تاثیر آدرس URL محتوا در سئو سایت

در ایجاد URL سایت میتوانید از زبان انگلیسی و فارسی استفاده کنید اما URL انگلیسی بهتر است یا فارسی؟

در انتخاب بهترین آدرس صفحه برای سئو سایت باید دو نکته زیر را بررسی کرد:

بررسی URL انگلیسی در سئو

صفحاتی که آدرس آنها به زبان اصلی ربات گوگل می باشد، آسان تر و راحت تر ایندکس می شوند. ربات های جستجو برای ایندکس کردن کاراکتر های انگلیسی نیازی به Encoding ندارند.

URL های فارسی چه تاثیری بر سئو دارند؟

همانطور که گفته شد صفحاتی که آدرس آنها به زبان انگلیسی نباشد باید ابتدا رمزگذاری شده و سپس ایندکس شوند. از این جهت کار ربات های گوگل سخت می شود. البته استفاده از URL های فارسی رقابت شما را سبک تر می کند و شانس شما را در کسب جایگاه بالاتر می برد. اگر کلمه کلیدی شما به زبان فارسی می باشد بهتر است که در آدرس صفحه ذکر شود، از همین رو در کلمات کلیدی فارسی می توانید آدرس فارسی برای صفحات خود انتخاب کنید.

جمع بندی تاثیر تولید محتوا در سئو سایت : می توان گفت که محتوا بیشترین تاثیر را بر اعتبار و جایگاه یک صفحه خواهد داشت و باید به صورت اصولی نوشته شود. سعی کنید چگالی کلمات کلیدی تان را در محتوا با جایگزینی کلمات مرتبط، حفط کرده و در هدر های H1 تا H6 کلمات کلیدی خود را به کار ببرید.

محتوای منحصر به فرد، انقلابی در سئو سایت‌ !

در ابتدا باید بگوییم که مهم ترین مسئله در کانتنت مارکتینگ، تولید محتوای خاص ، منحصر به فرد، جذاب و مفید است. باید حرفی مفید برای کاربران داشته باشید تا گوگل به سایت و محتوای شما ارزش قائل شود. سوالات ذهن کاربر را در نظر بگیرید و برای آنها راه حل و پاسخی مناسب ارائه دهید. تمرکز کردن بر روی فاکتورهای سئو سایت خوب است، اما پیش از آن رضایت کاربر را در نظر بگیرید.

پس از آنکه موضوع و محتوایی ارزشمند پیدا کردید حالا باید استانداردهای سئو سایت را نیز فرا گرفته و آنها را رعایت کنید. ضمنا اگر در این مسیر بهینه سازی سایت خود نیاز به همراه داشتید میتوانید از خدمات مشاوره سئو سایت و یا پشتیبانی سئو توسط ما بهره مند شوید.

برای بهینه سازی در تولید محتوا میتوانید نکات زیر را در تولید محتوایتان بکار ببرید:

امروزه رقابت در میان کسب و کار های اینترنتی گسترش یافته است و ابزار سایت ها در این رقابت، محتوایی است که بهینه شده باشد و گوگل برای آن جایگاه بالاتری در نظر بگیرد. بیل گیتس، سالها قبل با این جمله به تاثیر تولید محتوا در سئو سایت اشاره کرده است: Content Is King که به فارسی یعنی محتوا پادشاه است! امروزه سئو و ارائه خدمات سئو سایت در این رقابت یک ابزار مفید به شمار می رود. سئو محتوای سایت به شما کمک می کند تا در رقابت تولید محتوا جایگاه کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.