×

آنالیز سایت با Pingdom

5/5 - (2 امتیاز)

یکی دیگر از ابزارهای مفید جهت بررسی و آنالیز سایت Pingdom میباشد. عملکرد این ابزار همچون GTmetrix بوده که کاربردش را در مطلب قبلی شرح دادیم،‌ آن را از دست ندهید :‌ بهینه سازی سایت با GTmetrix

متاسفانه ابزار PingdomTools با آی پی ایران قابل استفاده نمیباشد. رابط کاربری آن بسیار ساده بوده و قابلیتهایی دارد که میتوان آن را به عنوان مکملی در کنار جی تی متریکس استفاده کرد. پس از ورود به سایت باید URL موردنظرتان و سپس نزدیکترین سرور به محلی که هاست تان را از آن خریداری کرده اید انتخاب کنید. سرورهای Pingdom در مناطق زیر قرارگرفته اند :

Asia – Tokyo

Europe – London , Frankfurt

North America – Washington D.C ,  San Francisco

Pacific – Sydney

South America – Sao Paulo

سئو وب سایت با Pingdom

پس از آنالیز سایتتان با Tools.Pingdom.com،‌ شما میتوانید اطلاعات مختلفی از جمله سرعت بارگذاری،‌ تعداد درخواست برای فایلهای CSS و JS و حجم صفحه تان را مشاهده کنید. اینها خلاصه ای از نتایج بدست آمده ی آنالیز و بررسی محتوا هستند. در صورتی که امتیاز رتبه بندی شما از 100 کمتر باشد، یک بخش با توضیحاتی برای رفع اشکالهای سایتتان به شما نمایش داده میشود که در آن راهنمایی های لاز برای رفع مشکل را ذکر کرده است. با کلیک بر روی هر قسمت میتوانید اطلاعات بیشتر درباره آن را مشاهده کنید.

از قابلیتهای Pingdom Tools که در جی تی متریکس وجود ندارد، نمایش حجم مربوط به داده های درون سایت و زمان بارگذاری هر یک میباشد. این اطلاعات به شما این امکان را میدهند تا متوجه شوید که محتوا،‌ فایلهای HTML/CSS،‌ عکها و سایر داده های موجود در صفحه تان چه حجمی داشته و چه زمانی را برای بارگذاری مصرف میکنند. در ادامه با توضیح نحوه آنالیز سایت با Pingdom با ما همراه باشید.

آنالیز محتوا در PingdomTools

بررسی محتویات سایت در Pingdom

یکی از جالبترین بخشهای این ابزار قسمت رتبه بندی محتوا بر اساس حجم و رتبه بندی محتوا بر اساس تعداد درخواستها میباشد. در زیر هر بخش را به صورت جداگانه توضیح داده ایم:

Content Size By Content Type :

همانطور که مشاهده میکنید،‌حجم تمامی اطلاعات قرارگرفته بر روی URL محاسبه شده و بر اساس بیشترین تا کمترین حجم رتبه بندی شده است. با استفاده از آن شما میتوانید متوجه شوید کدام داده ها حجم بیشتری داشته و برای بهینه سازی آنها اقدام کنید. به عنوان مثال در تصویر زیر بیشترین حجم مربوط به فونت بارگذاری شده در سایت میباشد. برای کاهش حجم و زمان بارگذاری آن، میتوانید فایل Font مخصوص سایتتان را دانلود کرده و بر روی سرور آپلود کنید.

Request By Content Type :

تعداد درخواستهایی که برای دانلود هر فایل ارسال میشود تاثیر مستقیم بر رتبه سایت در گوگل خواهد داشت. این قسمت برای شما فایلهایی که بیشترین درخواست را درافت میکنند مشخص کرده است. این مقدار در صفحات مختلف میتواند متفاوت باشد. برای کاهش درخواست دریافت فایلها باید از تعداد آنها کاست.

 

استفاده از Pingdom Tools

تحلیل Request های مربوط به دامنه ها

بررسی دامنه ها در Pingdom Tools

هر وبسایتی برای بارگذاری Content خود به یک سری دامین متصل است که داده ها را از آن دریافت میکند. به عنوان مثال در قسمت قبل توضیح دادیم که ممکن است فونت شما از طریق گوگل بارگذاری شده و بر روی سرورتان آپلود نشده باشد که همین عامل، میتواند درخواستهای بیشتری تولید کرده و زمان بارگذاری صفحات را افزایش دهد. به طور کلی تمام ساختارهایی که از خارج وبسایت لود شده اند در این بخش نمایش داده میشوند. میتوانید مشاهده کنید که به علت حجم بالای فونت انتخاب شده برای سایت، 31% از حجم محتوا را به خود اختصاص داده است. برای اطلاعات بیشتر در این باره میتوانید صفحه مهمترین عوامل تاثیرگذار بر سئو را مشاهده کنید.

قسمت Requests By Domain نیز بر اساس درخواستهایی که از هر دامنه گرفته میشود، رتبه بندی شده است.

بررسی Request ها در Pingdom

جزئیات بارگذاری سایت

آنالیز جزئیات بارگذاری سایت با Pingdom

در این قسمت،‌زمانی و حجمی که برای لود اطلاعات مربوط به سرور صرف شده است به ترتیب اهمیت اولویت بندی شده اند. شما متوانید این اولویت بندی را از طریق نواز Sort تغییر دهید. در اولین بارگذاری سایتتان، اطلاعات مربوط به DNS از سرورتان دریافت میشوند اما در تکرارهای بعدی این اطلاعات در سیستم Pingdom ذخیره شده و زمان بارگذاری سایت مقداری کاهش میابد. همچنین میتوانید زمان مربوط به لودینگ SSL را مشاهده کنید. در قسمت Wait نیز زمانی که اطلاعات از سرور به مرورگر منتقل شوند را بیان میکند که بسته به سرعت سرورتان متغیر خواهد بود.

فاکتورهای آنالیز محتوا

برچسب ها :
headset مشاوره رایگان